Fot. Tomasz Markowski/ Małopolski Wyścig Górski

Michal Schlegel zdecydował się zakończyć współpracę z ekipą Elkov – Kasper. Nowym pracodawcą Czecha przez kolejne dwa lata będzie drużyna Caja Rural – Seguros RGA.

Przypomnijmy, że Michal Schlegel w sezonach 2017-2018 był częścią ekipy CCC Sprandi Polkowice. Zwycięzca tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego w kolejnych trzech latach reprezentował czeską ekipę Elkov – Kasper. Teraz natomiast Michal Schlegel zdecydował się na zmianę otoczenia i przez następne dwa sezony będzie ścigać się dla zespołu Caja Rural – Seguros RGA.

Zainteresowanie hiszpańskiej ekipy usługami czeskiego kolarza oczywiście wynika z jego świetnej postawy w tym sezonie. Oprócz wspomnianego triumfu w Małopolskim Wyścigu Górskim Michał Schelegel wygrał, także węgierski klasyk Visegrad 4 Kerekparverseny oraz zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji „etapówek”, takich jak: Oberösterreichrundfahrt i Sibiu Cycling Tour.

W barwach nowego zespołu 26-letni Czech powinien, również powinien otrzymać wiele okazji jazdy na własne konto, zwłaszcza w tygodniowych wyścigach etapowych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments