Foto: Pauline Ballet / AG2R Citroën Team

Sacha Modolo wygrał dziś etap wyścigu Skoda-Tour de Luxembourg. Był to pierwszy triumf włoskiego sprintera od ponad trzech i pół roku.

16 lutego 2018 roku Sacha Modolo wygrał odcinek wyścigu Vuelta a Andalucia. Od tego czasu zawodnik ekipy Alpecin-Fenix szukał kolejnego, indywidualnego sukcesu. Po kilku sezonach niepowodzeń i problemów zdrowotnych Włoch wreszcie doczekał się swojego momentu chwały.

34-letni sprinter był dziś najlepszy w samej końcówce trzeciego dnia rywalizacji w wyścigu „dookoła Luksemburga”. Sam Sacha Modolo nie krył wzruszenia w wywiadzie, którego udzielił dziennikarzom tuż po przekroczeniu linii mety.

Czekałem na to zwycięstwo przez ponad trzy lata. Ostatnie sezony były dla mnie bardzo trudne. To zwycięstwo dedykuję mojej żonie Valentinie. Naprawdę nie wiem, co mam powiedzieć. Nie mogę w to uwierzyć. Ekipa świetnie mnie dziś rozprowadziła. Samuel Gaze zdołał mnie idealnie wyprowadzić. Na ostatnich 300 metrach byłem już sam, a następnie rozpocząłem sprint i wygrałem. Mam nadzieję, że moi koledzy z drużyny są równie szczęśliwi, jak ja

– mówił pełen emocji i wzruszenia Sacha Modolo.

Poprzedni artykułOkolo Slovenska 2021: Skuteczny finisz Álvaro José Hodega
Następny artykułMichal Schlegel nowym zawodnikiem zespołu Caja Rural
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments