fot. Katusha-Alpecin

Kolarze amatorzy Tom Chapman i Dylan McKenna wystartują w składzie Katushy-Alpecin w Lexus Blackburn Bay Crits w Australii (1-3 stycznia). Obaj panowie wygrali konkurs ogłoszony przez drużynę w połowie grudnia, a jego wyniki na antenie radia 1116 SEN ogłosił w Boże Narodzenie Nathan Haas.

Chapman i McKenna będą mogli zdecydować, czy wystartują we wszystkich trzech wyścigach, w dwóch, a może tylko w jednym. Dołączą do Nathana Haasa, Alexa Dowsetta i Marco Hallera.

Otrzymaliśmy ponad sto zgłoszeń, więc bardzo się ucieszyliśmy i nie mogliśmy wyłonić tylko jednego zwycięzcy. W związku z tym powiedzieliśmy o tym organizatorowi Bay Crits Johnowi Trevorrowi, który pozwolił nam wziąć dwóch kolarzy

– wyjaśniał w radiu 1116 SEN Haas.

Aby zostać zwycięzcą ogłoszonego przez Katushę konkursu, należało reprezentować poziom elity, ale oczywiście nie trzeba było być profesjonalistą.

To, co podoba nam się w Dylanie to fakt, że jest młodszym zawodnikiem, ściga się w kategorii do lat 19, więc po raz pierwszy otrzyma szansę spotkania się z wielkimi kolarzami. Tom zaś ma 23 lub 24 lata, więc jest nieco starszy i jest kolarzem przełajowym. Słyszałem, że ma umiejętności, którym mało kto jest w stanie dorównać. W dodatku ścigał się kiedyś na motocyklach, więc wie jak pokonywać zakręty, co w tym kryterium może być bardzo przydatne. Myślę, że może on nauczyć czegoś nas, zawodowców

– powiedział Nathan Haas.

W ostatnich sezonach drużyny Dimension Data i Canyon-SRAM wykorzystywały wirtualne kolarstwo, które można uprawiać za pomocą aplikacji treningowej ZWIFT, by pozyskać utalentowanych zawodników. I tak w 2016 roku kontrakt z Canyon-SRAM uzyskała Leah Thorvilson, a jej historię powtórzyła rok później Tanja Erath. Z kolei rok temu dzięki „kręceniu” na trenażerze podpiętym do ZWIFTA do drużyny development Dimension Data dostał się Ollie Jones.

Podczas zawodów Katusha-Alpecin wystartuje w koszulkach Katusha Sports, w których projektowaniu brał udział właśnie Nathan Haas, zainspirowany kolorami Hiszpanii, w której mieszka w trakcie europejskiego sezonu kolarskiego.

Przypomnijmy również, że podczas Bay Crits w barwach Lotto-Soudal zadebiutuje Caleb Ewan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments