Foto: Skoda Tour de Luxembourg

Doskonale wiemy, że większość kolarzy BMC Racing Team postanowiła odejść z zespołu, zanim jeszcze utworzono CCC Team. Do Bora-hansgrohe przeszedł Luksemburczyk Jempy Drucker.

W 2015 roku Drucker dołączył do zespołu BMC, wchodząc do World Touru. W amerykańskim zespole Luksemburczyk spędził cztery sezony. Niedawno podpisał dwuletni kontrakt z Bora-hansgrohe.

W tym zespole stawiam na dobrą współpracę w zespole i zapewnioną przyszłość. Nawet jeśli BMC funkcjonowałby dalej, to i tak zmieniłbym drużynę. Miałem ochotę podjąć wyzwanie, dalej się rozwijać i pozostać zmotywowanym

– powiedział 32-latek w rozmowie z Luxembourg Wort.

Drucker to kolarz, który potrafi zafiniszować, ale przede wszystkim specjalizuje się w klasykach. W ostatnich latach był ważnym pomocnikiem Grega van Avermaeta, do tej pory specjalisty od klasyków w BMC, a teraz lidera CCC Team.

Dołączyłem do Bora-hansgrohe, aby pomóc Peterowi Saganowi w klasykach we Flandrii, jak to tylko możliwe. Odchodziłem z dużym doświadczeniem po kilku latach jazdy z Gregiem van Avermaetem

– dodaje Drucker.

Największe sukcesy w karierze Jempy’ego Druckera to zwycięstwo w klasyku Prudential RideLondon w 2015 roku oraz wygrany etap Vuelta a Espana 2016. W tym sezonie luksemburski kolarz zajął 2. miejsce w Tour de l’Eurometropole i uplasował się na 3. pozycji na ostatnim etapie Giro d’Italia. W barwach Bory Drucker rozpocznie sezon od Volta ao Algarve, Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruxelles-Kuurne.

Kamil Karczmarek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments