fot. Lotto-Soudal

Australijski sprinter Caleb Ewan, który przeszedł po sezonie 2018 do drużyny Lotto-Soudal, po raz pierwszy zaprezentuje jej koszulkę w serii kryteriów Bay Crits na południu Australii. Do pomocy będzie miał między innymi Adama Hansena. 

Start Caleb Ewana w serii tych kryteriów oznacza, że po roku przerwy ponownie zmierzy się ze swoim rodakiem – Brentonem Jonesem, który na co dzień ściga się w drużynie Delko Marseille Provence KTM. Ewan trzykrotnie wygrał ten wyścig, zaś Jones raz – w 2014 roku.

Ich pojedynek rozjuszył dyskusję wywołaną przez trenera reprezentacji Australii Dave’a Sandersa na temat tego, że Brenton Jones powinien być zakontraktowany przez jakąś drużynę rangi World Tour.

On potrzebuje po prostu więcej możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności i od lat mam nadzieję, że to się wreszcie spełni

– powiedział Sanders agencji Associated Press, który specjalnie na wyścig Bay Crits tworzy drużynę AllStars, w której Brenton Jones będzie miał do dyspozycji Luke’a Durbridge’a, byłego kolegę Ewana z drużyny Mitchelton-Scott.

Tylko Caleb może nas pokonać, ale i tak mamy skład na poziomie drużyn World Tour. Kiedy Brenton jest w formie, może zbliżyć się do wszystkich z tej półki

– dodał Dave Sanders.

Impreza Bay Crits potrwa od 1 do 3 stycznia. Pierwsze dwa wyścigi zostaną rozgrane w Geelong, zaś finałowy w Williamstown.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments