Fot. RCS Sport

Dobrze poinformowana holenderska gazeta “De Telegraaf” oraz portal Cyclingnews donoszą, że zwycięzca setnej edycji Giro d`Italia Tom Dumoulin (Team Sunweb) porozumiał się z organizatorem tego wyścigu firmą RCS Sport i wystartuje w przyszłorocznej edycji. 

Zaraz po prezentacji trasy sto pierwszej edycji Giro d`Italia, włoski dziennik “La Gazzetto dello Sport” informował, że “Motyl z Maastricht” najprawdopodobniej podejmie się obrony legendarnej maglia rosa, jednak inne medialne doniesienia zaprzeczały temu, wskazując, że Dumoulin po raz pierwszy w karierze będzie chciał wystartować w Tour de France z celem walki o klasyfikację generalną.

Minionej nocy holenderski dziennikarz “De Telegraaf” Raymond Kerckhoffs, powołując się na rzetelne włoskie źródła, poinformował za pośrednictwem Twittera, że chluba kolarstwa w “Kraju Tulipanów” wystartuje w Giro d`Italia 2018, a dziś rano w gazecie ukazał się artykuł na ten temat.

Informację tę potwierdził brytyjski portal Cyclingnews.

W ostatnich tygodniach udział w Corsa Rosa potwierdzili Esteban Chaves i Simon Yates (Mitchelton-Scott), Miguel Angel Lopez (Astana) oraz Chris Froome (Team Sky), choć udział Brytyjczyka nie jest pewny ze względu na sprawę związaną z dwukrotnym przekroczeniem normy stężenia salbutamolu, co miało miejsce podczas jednego z etapów wygranego przez niego wyścigu Vuelta a España 2017.

Odnotujmy również, że Tom Dumoulin został uhonorowany we wtorek nagrodą dla najlepszego holenderskiego sportowca w 2017 roku.