Tour de France / ASO

Trzeci kolarz Tour de France 2017 Romain Bardet oraz pozostali liderzy francuskiej drużyny AG2R La Mondiale ogłosili wyścigi, w których wezmą udział na początku sezonu 2018. 

W poprzednich latach 27-letni Francuz inaugurował sezon albo w Grand Prix Cycliste La Marseillaise, albo w Tour of Oman. W tym sezonie nastąpi jednak zmiana, bowiem po raz pierwszy numer startowy do koszulki przypnie 11 lutego w Trofeo Laigueglia (1.HC). Następnie wystartuje w Ruta del Sol oraz w dwóch francuskich jednodniówkach: Faun Environnement – Classic de l’Ardèche Rhône Crussol i Drome Classic. We wszystkich tych imprezach Bardetowi będzie towarzyszył nowo pozyskany przez drużynę AG2R Silvan Dillier (wcześniej BMC).

Tony Gallopin, który przeszedł pod skrzydła Vincenta Lavenu z Lotto-Soudal, rozpocznie sezon 28 stycznia w Grand Prix Cycliste La Marseillaise, a później wystartuje w Etoiles de Bessèges – wyścigu, w którym przez ostatnie trzy lata z rzędu zajmował drugą lokatę. Pierwszy blok startów w nowym sezonie zwieńczy w prowansalskim “etapówce” La Provence.

Wschodząca gwiazda drużyny AG2R La Mondiale i jednocześnie mistrz Francji w jeździe indywidualnej na czas, Pierre Latour, poleci zaś do Australii, by na tym oddalonym od Europy kontynencie wystartować w Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race. 24-latek, zachęcony postępem, jaki w poprzednim sezonie zrobił w kilkuetapowych i jednodniowych wyścigach oraz jeździe na czas, będzie w przyszłym roku celował w pierwszą dziesiątkę w La Flèche Wallonne i wysokie miejsca w klasyfikacjach generalnych “tygodniówek”.