Pinarello

Włoski producent najwyższej jakości rowerów szosowych zdecydował się powiększyć swoją ofertę o rower, który… dodaje kolarzowi mocy.

Nytro zbudowany jest na podstawie najwyższego modelu Pinarello – F10 – na jakim ścigają się m.in. kolarze Team Sky. Dzięki temu rower jest stosunkowo lekki, ale też w pełni aerodynamiczny i sztywny – gotowy do największych wyzwań. Wewnątrz dolnej rury ramy znajduje się jednak niespodzianka – silnik, który może wspomagać użytkownika niemałą pomocą.

Pinarello

Łącząc znakomity projekt F10 i wykorzystanie najwyższej jakości karbonu producent uzyskał niezły wynik pod względem wagowym – 13kg. Rama z baterią i całym silnikiem waży 4.7kg. System nazywa się EVATION i pochodzi od firmy FAZUA. Użytkownik może sam decydować o tym jak mocno ma być wspomagany – od zupełnego wyłączenia (0W) przez “bryzę” (150W), “rzekę” (250W), po “rakietę” (400W). Bez pedałowania maszyna pojedzie 25km/h.

Pinarello

Dość zaskakujący jest wybór osprzętu. Chociaż jeszcze niedawno Fausto Pinarello twierdził, że nie widzi potrzeby tworzenia roweru szosowego z hamulcami tarczowymi, to Nytro wyposażone jest w grupę SRAM Force z “tarczówkami” w rozmiarze 160mm. Koła zakładane są na 12-mm sztywne osie. Dzięki temu zwiększyło się miejsce dla opon – maksymalnie zmieścimy 700x28C.

Pinarello

Nie są znane jeszcze oficjalne ceny – model ma być dostępny jedynie w Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.