Jan Ullrich
Jan Ullrich / United Charity

Sporym sukcesem zakończyła się prowadzona przez Jana Ullricha aukcja charytatywna na rzecz ukraińskich dzieci, na którą były niemiecki kolarz wystawił jeden ze swoich rowerów.

Aby wesprzeć pomagającą dzieciom na Ukrainie fundację Ein Herz für Kinder, Ullrich zdecydował się wystawić na aukcję swoje żółte Pinarello, na którym miał zwyciężyć swój drugi Tour de France w 1998 roku.

Miał, ponieważ ostatecznie nigdy do tego nie doszło, a Ullrich nie przejechał ani jednego wyścigowego kilometra na tym rowerze, obserwując narodziny mitu Marco Pantaniego z siodełka swojego różowo-biało-czarnego teamowego sprzętu.

Aukcja zakończyła się kwotą 40 000 euro.

Wystawiam na aukcję jeden z moich wyjątkowych rowerów, by przekazać zebrane środki na rzecz kampanii „Serce dla Dzieci”, która zaopatruje oraz wspiera chore dzieci i sieroty przebywające obecnie w Ukrainie,

– wyjaśnił Jan Ullrich.

Zdjęcia wystawionego na aukcję sprzętu obejrzeć można poniżej.

Jan Ullrich / United Charity
Jan Ullrich / United Charity
Jan Ullrich / United Charity
Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski planuje start w Paryż-Roubaix 2022
Następny artykułParyż-Roubaix 2022: Drużyna Jumbo-Visma „bardziej niż ostrożna” ws. startu Wouta van Aerta
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments