trentinoNiespełna dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia 38. edycji Giro del Trentino. Dziś organizatorzy przedstawili trasę trzeciego etapu wyścigu. Jedyną niewiadomą pozostaje przebieg ostatniego dnia rywalizacji.

Mimo wielu problemów organizacyjnych Giro del Trentino rozpocznie się 22 kwietnia jazdą drużynową na czas, która poprowadzi nad pięknym jeziorem Garda. W drugim dniu rywalizacji kolarze zmierzą się z nieznanym dotychczas podjazdem pod San Giacomo. W dniu dzisiejszym przedstawiono przebieg trzeciego odcinka tegorocznej włoskiej imprezy i nie znamy tylko szczegółów finałowego dnia zmagań.

Trzecia odsłona Giro del Trentino rozpocznie się w Mori, a kolarze podobnie jak w roku ubiegłym wrócą do Valle del Chiese. Meta 184 kilometrowego etapu usytuowana będzie w Roncone, gdzie wygrywali Maurizio Fondriest (1993) i Damiano Cunego (2004). Etap na pierwszy rzut oka wygląda na dość wymagający. Zawodnicy będą mieli do pokonania trzy podjazdy – Passo del Ballino, Daone i Passo Durone pokonywane z najtrudniejszej strony.

Końcowa wspinaczka do mety ma tylko 3 kilometry, ale lokalne pasjonaci kolarstwa porównują ją pod kątem nachylenia do flandryjskiego „Muur”. Wygląda na to, że tegoroczna edycja Giro del Trentino po raz kolejny dostarczy nam wielu emocji.

Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym, będziemy w Trentino, aby na bieżąco relacjonować Wam przebieg rywalizacji.

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga @ArekWaluga77

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments