Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Kazachska ekipa faworyta wyścigu, Vincenzo Nibalego, uzyskała najlepszy czas na 12km trasie. Pierwszym liderem imprezy został Valerio Agnoli.

Czasówka pomiędzy Riva del Garda, a Torbole, miała długość 12.1km i była dość techniczna. Rywalizację otworzyła grupa Team Sky, a zamknęła Gazprom Rusvelo.

“Niebiańscy” uzyskali bardzo dobry czas 13:44, ale jadący 3 minuty za nimi Kazachowie z Astany pojechali jeszcze lepiej – 13:30. Vincenzo Nibali otwiera więc wyścig w znakomitym stylu. Niestety nieco słabiej pojechała ekipa Bartka Huzarskiego i Czarka Benedetti – Bora-Argon 18. Niemiecka drużyna uzyskała  13:46 i zajęła czwarte miejsce, choć pierwsze wśród ekip ProContinental.

AG2R, w składzie której jedzie aż trzech faworytów – Romain Bardet, Jean-Christophe Peraud oraz Domenico Pozzovivo, wyrównało rezultat Team Sky. “Rekin” ma więc 14 sekund “zapasu” nad swoimi głównymi rywalami.

Wyniki 1 etapu Giro del Trentino:

1 Astana 0:13:30
2 Team Sky 0:00:14
3 AG2R La Mondiale
4 Bora-Argon 18 0:00:16
5 Gazprom-Rusvelo 0:00:22
6 Nippo – Vini Fantini 0:00:34
7 Bardiani CSF
8 Southeast-Venezuela
9 Androni Giocattoli-Sidermec 0:00:36
10 Italy 0:00:44
11 Norda-MG.Kvis Vega
12 Skydive Dubai Racing 0:00:45
13 Drapac Professional Cycling 0:00:54
14 Caja Rural-Seguros RGA
15 Triol Cycling Team 0:01:02
16 Brasil
17 d’Amico-Bottecchia 0:01:06
18 Amore&Vita-Selle SMP 0:01:10

 

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:13:30
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
4 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
5 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
6 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
7 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
8 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:14
9 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
10 Philip Deignan (Irl) Team Sky
11 Alex Peters (GBr) Team Sky
12 Ian Boswell (USA) Team Sky
13 Christian Knees (Ger) Team Sky
14 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
15 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
16 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
19 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
20 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 23 0:00:16
21 José Mendes (Por) Bora-Argon 22
22 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 19
23 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 21
25 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 24
26 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 25
27 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 20 0:00:18
28 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:00:21
29 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
30 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
31 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
32 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
33 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
34 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:00:26
35 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:34
36 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini
37 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini
38 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini
39 Antonio Nibali (Ita) Nippo – Vini Fantini
40 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
41 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
42 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
44 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
45 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
46 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
47 Matteo Busato (Ita) Southeast – Venezuela 0:00:35
48 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast – Venezuela
49 Julen Amezqueta (Spa) Southeast – Venezuela
50 Daniel Martínez (Col) Southeast – Venezuela
51 Samuele Conti (Ita) Southeast – Venezuela
52 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
53 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast – Venezuela
54 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:36
55 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli – Sidermec
56 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli – Sidermec
57 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
59 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli – Sidermec
60 Mirko Trosino (Ita) Southeast – Venezuela
61 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:38
62 Xabier Zandio (Spa) Team Sky 0:00:43
63 Stefano Nardelli (Ita) Norda – Mg. K Vis 0:00:44
64 Niccolo Salvietti (Ita) Norda – Mg. K Vis
65 Evgeny Zverkov (Rus) Norda – Mg. K Vis
66 Michele Gazzara (Ita) Norda – Mg. K Vis
67 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda – Mg. K Vis
68 Seid Lizde (Ita) Italian National Team
69 Luca Wackermann (Ita) Italian National Team
70 Mauro Finetto (Ita) Italian National Team
71 Edward Ravasi (Ita) Italian National Team
72 Matteo Fabbro (Ita) Italian National Team
73 Michele Scartezzini (Ita) Norda – Mg. K Vis
74 Nicola Gaffurini (Ita) Norda – Mg. K Vis
75 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:45
76 Edgar Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro Cycling Team
77 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
78 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team
79 Marlen Zmorka (Ukr) Skydive Dubai Pro Cycling Team
80 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team
81 Marco Tecchio (Ita) Italian National Team 0:00:46
82 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:00:50
83 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:52
84 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:54
85 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
86 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
87 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling
88 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling
89 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
90 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
91 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
92 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
93 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
94 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
95 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
96 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:56
97 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:58
98 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:01:01
99 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:01:02
100 João Gaspar (Bra) Brazil National Team
101 Andre Eduardo Gohr (Bra) Brazil National Team
102 Caio Godoy Ormenese (Bra) Brazil National Team
103 Flavio Cardoso (Bra) Brazil National Team
104 Murilo Ferraz Affonso (Bra) Brazil National Team
105 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team 0:01:04
106 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team
107 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team
108 Patrick Bosman (Aut) Tirol Cycling Team
109 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
110 Luis Mora (Ven) d’Amico Bottecchia 0:01:06
111 Giorgio Bocchiola (Ita) d’Amico Bottecchia
112 Paolo Ciavatta (Ita) d’Amico Bottecchia
113 Davide Leone (Ita) d’Amico Bottecchia
114 Marco Tizza (Ita) d’Amico Bottecchia
115 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP 0:01:10
116 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP
117 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita – Selle SMP
118 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP
119 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP
120 Dmytro Ponomarenko (Ukr) Amore & Vita – Selle SMP
121 Sandoval Uri Martins (Mex) Amore & Vita – Selle SMP
122 Daniel Gines Martin (Spa) d’Amico Bottecchia 0:01:13
123 Nazaret Magno (Bra) Brazil National Team 0:01:33
124 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:01:36
125 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast – Venezuela 0:01:54
126 Sergii Movchan (Ukr) Amore & Vita – Selle SMP
127 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:02:06
128 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling
129 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:14
130 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
131 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling 0:02:15
132 Andrea Marchi (Ita) Italian National Team 0:02:17
133 Fabio Chinello (Ita) d’Amico Bottecchia 0:02:37
134 Alexander Wachter (Aut) Tirol Cycling Team 0:02:48
135 Dennis Paulus (Aut) Tirol Cycling Team
136 Enrico Anselmi (Ita) Italian National Team 0:02:50
137 Giacomo Giuliani (Ita) Norda – Mg. K Vis 0:02:54
138 Fabio Tommassini (Ita) d’Amico Bottecchia 0:03:37
139 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team 0:03:39
140 Otàvio Didier Bulgarelli (Bra) Brazil National Team 0:03:43
141 Kleber Ramos Da Silva (Bra) Brazil National Team
142 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai Pro Cycling Team 0:04:20

Z Torbole Michał Kapusta i Marek Bala