strade biancheZ powodu osuwisk niszczących drogi, trasy wiosennych klasyków mogą zostać zmienione. Pompeiana może zniknąć z trasy Mediolan – San Remo.

W wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych panujących na Półwyspie Apeniński firma RCS Sport organizująca większość włoskich wyścigów została zmuszona do upewnienia się, że ich wiosenne okręty flagowe, którymi są Roma Maxima, Strade Bianche i Mediolan – San Remo, odbędą się zgodnie z planem.

Obecnie w rejonach, w których przebiegać mają Roma Maxima i Strade Bianche występuje wiele osuwisk spowodowanych bardzo wilgotną zimą. Część dróg została uszkodzona i obecnie pozostają one całkowicie zamknięte dla ruchu. Prawdopodobnie więc trasy obu klasyków zostaną zmienione, a ostateczne decyzje zapadną w czwartek.

Trudniejsza sytuacja jest jednak ze słynnym podjazdem pod Pompeianę, który w tym roku miał zagościć na trasie wyścigu Mediolan – San Remo. Lokalne władze jak na razie nie wyraziły zgody na przejazd kolarzy tą drogą, jednak RCS wciąż liczy, że uda się doprowadzić do przejazdu pierwotnie planowaną trasą.

– Sytuacja jest bardzo trudna, ale ciągle wierzę, że się uda. – powiedział Mauro Vegni, dyrektor techniczny RCS Sport.

 

Foto:bettiniphoto.net

Bartek Sikorski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments