pozzovivoDomenico Pozzovivo i Carlos Betancur będą odpowiedzialni za dobre wyniki w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Vincent Lavenu podał oficjalny skład ekipy Ag2r La Mondiale na rozpoczynający się wkrótce Wielki Tour.

Dla Domenico Pozzovivo będzie to debiut w hiszpańskiej Vuelcie. Obecny sezon nie jest dla niego tak udany jak poprzedni, nie udało mu się jeszcze zwyciężyć w żadnym z wyścigów. Filigranowy Włoch zajął dziesiąte miejsce na Giro d’Italia, a w ostatnim czasie gościł na naszych drogach podczas Tour de Pologne. Etapy kończące się w jego ojczyźnie kończył w pierwszej dziesiątce, później nie plasował się już tak wysoko. Specjalizujący się w jeździe po górach Pozzovivo będzie miał sporo szans na Vuelcie do pokazania swoich umiejętności.

Carlos Betancur ma za sobą wspaniały sezon. Najpierw doskonałe występy w Walońskiej Strzale i Liege-Bastogne-Liege, a następnie bardzo udane dla niego Giro d’Italia. Do tej pory pamiętamy jego walkę z Rafałem Majką o koszulkę najlepszego młodzieżowca. Kolumbijczyk był lepszy na Giro, może teraz Rafał weźmie rewanż? Warto nadmienić, że od czasu zakończenia Giro, Betancur nie wystąpił w żadnym wyścigu. To może odbić się na jego dyspozycji, zwłaszcza na początku rywalizacji.

Swoim liderom pomagać będą: Julien Berard, Steve Chainel, Mikael Cherel, Ben Gastauer, Lloyd Mondory, Matteo Montaguti i Rinaldo Nocentini.

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga