BDC MArcPolDrużynę BDC MarcPol czeka w najbliższych tygodniach wiele startów, głównie zagranicznych. Na polskich szosach “niebieskich” zobaczymy w sobotę w Pucharze MON.

“Koncentrujemy się na wyścigach z kalendarza UCI, cieszę się że wiele takich startów przed nami, głównie za granicą, bo to dla moich zawodników świetna szkoła i szansa na zdobycie punktów do rankingu UCI” – mówi dyrektor sportowy BDC MarcPol Dariusz Banaszek.

“W sobotę pojedziemy w Pucharze MON i w Czechach, a już od poniedziałku startujemy w trudnym, składającym się z sześciu etapów, przebiegającym przez czerty kraje bałtyckie – Baltic Chain Tour. Na początku września mamy kolejny wyścig etapowy – Tour of Bulgaria. Po ciężkim sezonie i już piętnastu startach zagranicznych w tym roku, przełom sierpnia i września zapowiada się równie pracowicie” – podsumowuje szef ekipy.

W 52 edycji wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej, nie pojedzie jego zeszłoroczny triumfator Damian Walczak, ale w Płocku zapewne godnie zastąpią go koledzy z drużyny, a będą to: Marcin Sapa, Robert Radosz, Kamil Gradek, Konrad Dąbkowski, Piotr Kirpsza, Jarosław Kowalczyk, Mateusz Komar, Adrian Banaszek.

W piątek w Czechach w kryterium “Velka cena mesta Hradek Kralove”, będącym rozgrzewką przed Grand Prix Kralovehradeckeho kraje (kat. 1.2 UCI) pojadą: Adam Pierzga, Paweł Bernas, Leszek Pluciński i Jakub Foltyn.

Od poniedziałku z kolei BDC MarcPol wystartuje w Baltic Chain Tour (kat. 2.2. UCI) , który składa się z sześciu etapów, a jego trasa prowadzi przez cztery bałtyckie kraje. Start w Finlandii (Lahti), następnie Estonia, Łotwa i Litwa. 21 zespołów, każdy po sześciu zawodników. Zapowiada się piękny wyścig.

Etapy Baltic Chain Tour:

  • 19.08 – Lahti, Finland (168,6km)Baltic
  • 20.08 – Tallinn – Viljandi, Estonia (193,9km)
  • 21.08 – Viljandi – Otepää, Estonia (171,1km)
  • 22.08 – Smiltene – Sigulda, Latvia (178 km)
  • 23.08 – Dzień przerwy
  • 24.08 – Panevezys – Utena, Lithuania (180 km)
  • 25.08 – Utena – Vilnius, Lithuania (146 km)

“Niebieskich” nad Bałtykiem będzie reprezentować głównie młodzież: Eryk Latoń, Kacper Gronkiewicz, Adrian Banaszek, Mateusz Komar, Konrad Dąbkowski oraz Damian Walczak.

Pierwszego września kolejna trudna etapówka przed kolarzami z Nowego Dworu Mazowieckiego – Tour of Bulgaria. Przypomnimy, że w zeszłym roku doskonale pojechał Marcin Sapa, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś jeden z etapów wygrał Damian Walczak.

Do Bułgarii pojadą: Kamil Gradek, Marcin Sapa, Piotr Kirpsza, Jarosław Kowalczyk, Paweł Bernas, Robert Radosz.

Trzymamy kciuki za ekipę BDC MarcPol!