pinotThibaut Pinot będzie liderem ekipy FDJ.fr na Vuelta a Espana 2013. Młody Francuz po bardzo przeciętnym Tour de France, będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony w hiszpańskim wyścigu.

Marc Madiot postanowił, że Pinot zadebiutuje w tym roku na trasie hiszpańskiej Vuelty. Będzie to dla tego młodego zawodnika drugi Wielki Tour w tym roku. Zapewne dyrektor sportowy ekipy FDJ.fr liczy, że tym razem Thibaut pokaże na co go stać. Występ na Tour de France nie był dla Francuza udany. Złożyły się na to kłopoty zdrowotne, a także problemy z karkołomnymi zjazdami. Ten drugi aspekt był podobno związany z przykrymi wspomnieniami z dzieciństwa. Trasa Vuelty jest najeżona większą ilością podjazdów, co powinno faworyzować takich zawodników jak Pinot.

Bardzo pomocnym zawodnikiem będzie Kenny Elissonde, dla którego będzie to debiut na trasach Wielkich Tourów. W tym roku Elissonde wygrał klasyfikację młodzieżową Tour of Oman, powtarzając podobne osiągnięcie na wczoraj zakończonym Tour de l’Ain.

Skład ekipy Marca Madiot uzupełniają: Arnaud Courteille, Alexandre Geniez, Laurent Mangel, Cédric Pineau, Anthony Roux, Geoffrey Soupe i Jussi Veikkanen.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga