Mark Cavendish (HTC-Highroad) zszedł z trasy 4. etapu wyścigu Vuelta a Espana do Sierra Nevada. Brytyjczyk nie poradził sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Kolarz z wyspy Man, wsiadł do klubowego auta na około 40 kilometrów przed metą.

Cavendish startował w Vuelcie, z zamiarem przygotowania do mistrzostw świata, jednak teraz zanosi się, że nie będzie ścigał się przez miesiąc. Teraz musi uzyskać zgodę organizatorów Vuelty i UCI, aby móc startować w innej imprezie.

Zgodnie z zasada 2.6.026 UCI: „Wycofany zawodnik, nie może uczestniczyć w innym wyścigu, do czasu zakończenia wyścigu, którego nie ukończył”. Grozi za to nawet do 15 dni zawieszenia.

„W przypadku Wielkich Tourów, dyrektorzy imprez i komisja sędziowska, mogą przyznać odstępstwa na wniosek zawodnika, za zgodą jego dyrektora sportowego”.

Poprzedni artykułVaE: Sylvain Chavanel nowym liderem. 5 pozycja Przemysława Niemca!