Astana ogłosiła, że pozyskała trzech nowych zawodników. Do jej składu, dołączą: Francesco Gavazzi ( Lampre-ISD ), Egor Silin ( Katiusza ) i Jacopo Guarnieri ( Liquigas-Cannondale).

Guarnieri i Gavazzi mają być odpowiedzialni za sprint w zespole. Szczególnie, że od Kazachów prawdopodobnie odejdzie Allan Davis. 27-letni kolarz Lampre-ISD, ma w karierze siedem wygranych w tym dwie, w wyścigu dookoła Kraju Basków. Z kolei największym wyczynem 24-letniego Guarnieriego, to etapowy triumf w Tour de Pologne 2010.

Zespół również pozyskał dobrego górala, jakim jest Silin. Rosjanin, w 2009.r wygrał etap w Baby Giro,  jak również zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata orlików, w tym samym roku.

Poprzedni artykułCavendish opuszcza Vueltę. Trudne przygotowania Brytyjczyka do MŚ.
Następny artykułDavide Appollonio najszybszy na 1. etapie Tour du Poitou-Charentes