Co najmniej sześciu zawodników z drużyny Pegasus Sports zaczęło szukać miejsca w innych zespołach po tym, jak australijska ekipa nie uzyskała licencji Professional Continental od UCI.

W piątek UCI ogłosiła, że 23 zespoły zapewniły sobie licencję ProContinental (dawnej drugiej dywizji). Wśród ekip które spełniły wszystkie warunki finansowe, etyczne, administracyjne znalazła się polska drużyna CCC Polsat Polkowice. Jedyną drużyną która na razie nie dostała tego przywileju jest australijski team Pegasus Sports, który początkowo ubiegał się o status ProTeam…

Choć Pegasus Sports ma o wiele silniejszy skład (w którym znajduje się Jacek Morajko), niż inne ekipy ProConti, to nie podała jeszcze nazwy sponsora tytularnego, a jej dokumentacja została uznana za niekompletną. M.in. z tych powodów, Australijczycy nie dostali również licencji ProTeam.

Zespołowi został przyznany dodatkowy okres, do środy (15 grudnia). Jeśli do tego dnia drużyna nie złoży wszystkich wymaganych dokumentów, ekipa spadnie do trzeciej dywizji, czyli otrzyma status Continental Team.

Zgodnie z przepisami UCI, zawodnicy mogą rozwiązać swoje umowy, jeśli zespół nie uzyska licencji Professional Continental. Pozwoliłoby to odejść zawodnikom pokroju: Robbiego McEwenen`a, Roberta Hunter`a, Daryla Impey`a czy Sveina Tuft`a. Jednak ich szanse i możliwości na znalezienie nowej ekipy są ograniczone, ponieważ większość zespołów zakończyły kompletowanie składu i zamknęło swoje budżety na rok 2011.