Menadżer ekipy Omega Pharma – Lotto Marc Sergeant przyznał, że jego zespół na początku sezonu może wyraźnie odczuć brak startu w Tour of Oman, który odbywa się w dniach 15-20 luty 2011.

Organizatorzy wyścigu ogłosili w czwartek listę 16 zaproszonych ekip (11 ProTeams i 5 Professional Continental). Niestety w wyścigu nie zobaczymy ekipy Omega Pharma-Lotto. Zespoły, które zostaną zaproszone na Tour of Qatar (6-11 luty) mają zostać podane wkrótce, dlatego Sergeant jest zaniepokojony, że jego drużyna może przegapić kolejny wyścig, potrzebny przed wiosną.

“Nie wystartowanie w Katarze i Omanie będzie dużym problemem, ponieważ mamy już nasz program startów, a teraz jest bez wątpienia zbyt późno, aby znaleźć alternatywę,” powiedział dla La Dernière Heure.Mamy nadzieję, że tym razem dopisze nam szczęście”.

Jedynym zawodnikiem w Omega Pharma-Lotto, który nie będzie płakał gdy drużyna nie dostanie zaproszenia na Tour of Qatar będzie Philippe Gilbert. Belg startował w 2010.r w Tour of Oman, ale dla La Dernière powiedział że tym razem zdecydował się rozpocząć przygotowania do klasyków od wyścigów na Majorce i  Volta ao Algarve, a nie od tournee na Bliskim Wschodzie.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments