Australijski zespół Pegasus Sport – znany wcześniej jako Fly V Australia – zmienia rowery na przyszły sezon. Rowery w sezonie 2011 dostarczać będzie Scott, rezygnując tym samym z usług firmy Parlee.

Jak dotąd, ani drużyna Jacka Morajki ani firma Scott, nie potwierdziły podpisania umowy, ale zawodnicy australijskiej ekipy zostali przyłapani podczas treningu w Queensland, gdzie jeździli na Scotach F01.

Firma Scott nie przedstawiła jeszcze oficjalnie modelu F01, na jakich wystąpi ekipa z Australii. F01 to prototyp. Scott chce skierować ten model do produkcji seryjnej dopiero w 2012 roku. Rama jest zbliżona do ramy modelu Addict, więc waga będzie oscylować w granicach 840 g. F01 ma być znacznie sztywniejszy niż Addict. Opływowe kształty ramy (wydłużona łezka) pozwoli zaoszczędzić zawodnikowi 20 W (dla zawodnika, który generuje ok. 300 W).

Ponadto Pegasus nawiązał współpracę także z SRAM (osprzęt), Selle Italia (siodełka), Vittoria (opony) oraz Zipp (koła, kierownice i mostki). Firma Bont dostarczy buty. Zawodników Pegasusa będziemy mogli zobaczyć w modelach Vaypor, Zero i Crono.

„Jako australijska firma, jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy współpracować z Pegasusem. Naszym celem jest stworzenie najlepszych butów. Ciągle prowadzimy badania i wprowadzamy wszelkie innowacje techniczne. Atutami naszych butów są anatomiczne dopasowanie do stopy i komfort jazdy w połączeniu z niespotykaną dotąd wydajnością”, powiedział szef firmy Bont, Steven Nemeth.

Galopente

Foto: www.scott.pl