UCI ogłosiła dzisiaj, że odmówiła rejestracji australijskiego zespołu Pegasus Sport w gronie w Continental Professional. Stwierdziła również, że zamknęła rejestrację do grona zespołów z pierwszej i drugiej ligi światowego kolarstwa.

Ogłoszenie nie wykluczyło jeszcze Pegasusa z możliwości zarejestrowania ekipy Jacka Morajko w gronie Continental, czyli tzw. trzeciej dywizji.

Pegasus Sport w walce o status ProTeam podpisało szereg dużych kontraktów, zwłaszcza ze sprinterami Robbie McEwen`em i Robertem Hunterem.

Ekipa straciła finansowe wsparcie, gdyż na początku tego miesiąca wycofał się jej sponsor, po tym jak UCI oznajmiła, że Pegasus nie złożył odpowiednich dokumentów i dała jej czas do dzisiaj aby brakujące elementy dostarczyła.

“Nie możemy powiedzieć nic po za tym co zostało ogłoszone w oficjalnym komunikacie. Powody, dla których odmówiono przyznania licencji  zostaną przekazane w ciągu najbliższych dni“, powiedział Enrico Carpani z UCI.

Decyzja ta może otworzyć wrota dla zawodników, którzy będą mogli opuścić zespół, nawet jeśli drużyna uzyska licencję kontynentalną. Caprani twierdzi, że zawodnicy mogli zabezpieczyć się w innych ekipach już w październiku.

“Zawodnicy mogą podpisywać kontrakty z innymi zespołami. Byli wolni już od początku października, kiedy opublikowano listę zespołów, które zarejestrowały się do UCI. Zostało to zrobione w celu zapewnienia szansy zawodnikom na znalezienie innej drużyny,” – powiedział.

Foto: Marek (naszosie.pl)