Eusebio Unzue, po prowadzeniu ekipy Banesto i Caisse d’Epargne, swą pracę z kolarstwem kontynuować będzie z Teamem Movistar w 2011 roku. Nadchodzący rok będzie jednym z najtrudniejszych (jak sam przyznał), ponieważ w zespole nie ma zbyt wielu wielkich nazwisk.

Zespół stracił kapitana, Alejandro Valverde kiedy ten otrzymał zakaz startów w wyścigach kolarskich do 31 grudnia 2011 roku, z powodu zamieszania w aferę dopingową.

W rozmowie z biciciclismo.com Hiszpan przyznaje jednak, że Franco Pellizotti może dołączyć do zespołu. „To zależy od UCI,” powiedział Unzue. „Włoch, w maju został tymczasowo zawieszony przez UCI za podejrzliwie wartości krwi. Co prawda sąd antydopingowych odrzucił zarzuty tej jesieni, a Pellizotti ma prawo znaleźć nowy zespół, jednak nie ma pewności co do tego, czy UCI będzie odwoływać się od decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.”

Nowy sponsor ekipy, Movistar nie wkłada już takich pieniędzy jak francuski bank, Caisse d’Epargne. Jednak drużyna nadal jest optymistycznie nastawiona. „To prawda, że niektórzy zawodnicy stracili z powodu przybycia do Movistar”, zauważył. „To jasne, że musimy czekać rok na naszego lidera Alejandro, ale nasi kolarze bez wielkich nazwisk, dysponują dużą siłą. Jeśli będziemy współpracować, nie powinno być źle”.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments