Jacek MorajkoJacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) wygrał ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Kamil Zieliński (Mexller).

Ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków liczył 144 kilometry i prowadził ze Strzyżowa do Jarosławia. Po drodze kolarze musieli pokonać cztery górskie premie i trzy razy walczyć o punkty do klasyfikacji sprinterskiej.

Lotny finisz w Strzyżowie wygrał Davide Ballerini (Team Idea), a tuż za nim był lider – Kamil Zieliński (Mexller). Po kilku próbach ataków wreszcie na czele mieliśmy 11. zawodników: Paweł Bernas (BDC MarcPol), Łukasz Bodnar (ActiveJet Team), Adrian Honkisz i Maciej Paterski (obaj CCC Polsat Polkowice), Anatoliy Pakhtusov (ISD Continental Team), Mirko Tedeschi i Davide Ballerini (obaj Team Idea), Martin Hunal (Bauknecht – Author), Maros Kovác (Dukla Trencin Trek), Maksym Averin (Synergy Baku Cycling Project) i Volodymyr Gomeniuk (Kolss Cycling Team).

Mocne tempo ucieczki spowodowało, że grupka się podzieliła. Prowadzili Bernas z Honkiszem, a za nimi kręcił Bodnar. 43 kilometry przed metą wszyscy harcownicy (oprócz prowadzącej dwójki) zostali wchłonięci przez peleton. Drużyny Mexller i Team Idea prowadziły dużą grupę i skasowały ucieczkę na 6 kilometrów przed metą.

Szyki sprinterom chcieli pokrzyżować Adam Stachowiak (BDC MarcPol) i Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice). Stachowiak miał tylko 20 sekund straty do lidera, więc ekipa Mexller nie chciała dać za wygraną.

Dwójka odparła ataki peletonu i między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Lepszy okazał się Jacek Morajko, który pokonał Stachowiaka.

Zwycięzcą generalki został Kamil Zieliński (Mexller).

TOP 10:

1 Morajko Jacek CCC Polsat Polkowice 3:26:20
2 Stachowiak Adam BDC Marcpol 0:02
3 Ballerini Davide Team Idea 0:04
4 Stepniak Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,
5 Matysiak Bartłomiej CCC Polsat Polkowice ,,
6 Collodel Matteo Team Idea ,,
7 Koch Jonas LKT Team Brandenburg ,,
8 Averin Maksym Synergy Baku Cycling Project ,,
9 Gomeniuk Volodymyr Kolss Cycling Team ,,
10 Buchácek Tomás Bauknecht – Author ,,

Klasyfikacja generalna (TOP 10):

1 Zieliński Kamil Mexller 16:17:53
2 Tedeschi Mirko Team Idea 0:06
3 Ballerini Davide Team Idea 0:09
4 Gradek Kamil BDC Marcpol 0:10
5 Bernas Pawel BDC Marcpol 0:12
6 Stachowiak Adam BDC Marcpol 0:14
7 Collodel Matteo Team Idea 0:18
8 Hunal Martin Bauknecht – Author 0:19
9 Pakhtusov Anatoliy ISD Continental Team 0:21
10 Detko Artur Mexller 0:22

Pełne wyniki.

 

 

Arek Waluga @ArekWaluga77