Grzegorz Rogóż „Ultramaratony. Bieganie i kolarstwo”

ultramaratony_3d_300dpi

„Ten poradnik jest owocem moich prób i eksperymentów – jest zbiorem subiektywnych porad i wskazówek, które przetestowałem na sobie samym. W książce zawarłem informacje, których sam potrzebowałem i szukałem, wkraczając na ścieżkę ultra” – ze skromnością pisze we wstępie Grzegorz Rogóż, który na ultramaratonach biegowych (m.in. kilka edycji Biegu Rzeźnika czy Beskidy Ultra Trail) i kolarskich (m.in. London Edinburgh London, Bałtyk–Bieszczady Tour) zjadł przysłowiowe zęby.

Celem, jaki postawił sobie Rogóż, było zawarcie w książce jak najszerszego spektrum zagadnień, dzięki zgłębieniu których uda się stanąć w pełni przygotowanym na starcie i ukończyć zawody na dystansie ultra. Od chwili, kiedy podejmujemy decyzję o wejściu na wyższy poziom sportowego wtajemniczenia po wisienkę na torcie, jaką jest przekroczenie linii mety.

Jak znaleźć swój typ zawodów, jak skompletować niezbędny sprzęt nie rujnując przy tym domowego budżetu, w co zaopatrywać domowe spiżarnię oraz lodówkę i jak z głową je opróżniać, jak zarządzać snem i zmęczeniem podczas wielogodzinnych rajdów.

Wreszcie – jak się nie dać kontuzjom, na czym polega świadomy trening wytrzymałościowca oraz jak określić taktykę na zawody.
Poradnik Rogoża ujmuje nie tylko popartym doświadczeniem znawstwem tematu, ale także prostym, komunikatywnym językiem.

Lektura tej książki bardzo mnie wzbogaciła, mimo że przez lata trening był moim chlebem powszednim. Ogromna wiedza zawarta w tym opracowaniu z pewnością będzie doskonałą bazą do wykorzystania w każdym treningu – Cezary Zamana, ostatni Polak, który wygrał Tour de Pologne (20013), organizator Merida Mazovia MTB Marathon

Książka Grzegorza Rogóża wpisuje się w coraz większe zainteresowanie biegami oraz kolarstwem. Autor podejmuje temat ultramaratonów wszechstronnie. Skupia się na takich aspektach uprawiania tych dyscyplin jak niezbędne wyposażenie sprzętowe, dieta, planowanie treningów czy przeciwdziałanie kontuzjom – Andrzej Piotrowski, Klinika Rehabilitacji Sportowej ORTOREH, ośmiokrotny uczestnik Biegu Rzeźnika.

Grzegorz Rogóż „Ultramaratony. Bieganie i kolarstwo”

Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2014

ISBN: 978-83-7788-353-2

Cena: 34,90 zł

Liczba stron: 224