Kolejnym zawodnikiem który podpisał kontrakt z ekipą CCC Polsat Polkowice na sezon kolarski 2013, jest polski kolarz ścigający się w ekipie Vacansoleil–DCM, Jacek Morajko.

Jak poinformowało kierownictwo Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice, w sezonie kolarskim 2013, w barwach ekipy CCC Polsat Polkowice będzie się ścigał zawodnik ekipy Vacansoleil, Jacek Morajko.  Ten były zawodnik ekipy „pomarańczowych” po rocznym pobycie w ekipie UCI Word Tour, powrócił do kraju i przez kolejne dwa sezony będzie reprezentował barwy ekipy CCC.

Przypomnijmy, iż Jacek Morajko po bardzo udanym sezonie kolarskim 2010, kiedy to wywalczył tytuł Mistrza Polski ze startu wspólnego a także zwyciężając w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Małopolskim Wyścigu Górskim i wygrywając rywalizację w cyklu BGŻ ProLigi, zmienił pracodawcę i podpisał na sezon kolarski 2011 kontrakt z ekipą CCC. W międzyczasie pojawiła się dla Jacka bardzo interesująca propozycja ze strony nowotworzonej  australijskiej ekipy Pegasus, która starała się o status ekipy UCI Pro Tour.

Kierownictwo ekipy CCC Polsat Polkowice z Prezesem, Dariuszem Miłkiem kierując się dobrem zawodnika i mając na uwadze dalszy rozwój kolarza, zawiesiło podpisany kontrakt i zezwoliło zawodnikowi przejście do Pegasusa. Niestety, ekipa australijska nie uzyskała stosownej rejestracji w UCI i „przygoda” Jacka Morajki z Word Tourem bardzo szybko się zakończyła. W tej niecodziennej sytuacji ponownie z pomocą zawodnikowi przyszło kierownictwo CCC, podpisując z nim (wcześniej już wynegocjowany) kontrakt na sezon 2011.

Sezon kolarski 2011 nie był już dla Jacka tak udany jak sezon wcześniejszy. Mimo, że był bardzo mocnym i  solidnym „filarem” ekipy, sukcesów odnosił nieco mniej. Zwyciężył m.in. w wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich, a podczas Tour de Pologne, zajął 4. miejsce w klasyfikacji górskiej wyścigu. Właśnie bardzo dobry występ w TdP spowodował, że wraz z drugim kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomaszem Marczyńskim, Mistrzem Polski 2011, został zauważony i otrzymał propozycję przejścia do ekipy UCI Word Tour – Vacansolieil – DCM. Tym samym spełniło się marzenie Jacka Morajki by startować w gronie elitarnych ekip światowego kolarstwa. Podpisał jednoroczny kontrakt, który właśnie z końcem tego roku wygasa.

Źródło: proteam.cccsport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments