fot. Women`s Tour

Będący już od trzeciej edycji częścią Women’s World Touru, rozgrywany w Wielkiej Brytanii wyścig Women’s Tour został odwołany w tym roku z powodu rosnących kosztów organizacyjnych. To drugi taki wypadek w 10-letniej historii tej imprezy.

Wyścig, który trzykrotnie na podium klasyfikacji generalnej kończyła Katarzyna Niewiadoma, w tym zwycięsko w 2017 roku, miał pierwsze problemy już w 2020 roku, kiedy pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do odwołania swojej imprezy. Ta jednak wróciła już po roku i nic nie zapowiadało tego, że dziewiąta edycja nie dojdzie do skutku. Tak się jednak stało i planowany na 5-10 czerwca tego roku wyścig nie będzie miał miejsca.

To niezwykle rozczarowujące dla organizatorów. Wszystkie zaangażowane strony dały nam ogromne wsparcie i zrozumienie. Plan jest taki, aby ponownie zorganizować Women’s Tour w 2024 roku. Pierwszy etap odbędzie się w Walii w ramach wieloletniego partnerstwa między Women’s Tour a rządem walijskim

— czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Poprzedni artykułCiekawe przetarcie – zapowiedź Gran Premio Miguel Indurain 2023
Następny artykułRonde van Vlaanderen kobiet 2023: Pięć Polek na liście startowej
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments