fot. Canyon-SRAM

Kasia Niewiadoma w wyścigu kategorii World Tour Women’s Tour była dwa razy druga, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na trzecim miejscu. Polka uważa, że ten występ dodał jej motywacji przed startem w pierwszym historii wyścigu Tour de France dla kobiet, który rozpocznie się 24 lipca. 

To był udany tydzień dla drużyny Canyon-SRAM, chociaż zabrakło zwycięstwa. Niewiadoma stanęła na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej, Elise Chabbey wygrała klasyfikację górską, a cała ekipa triumfuje w klasyfikacji drużynowej.

Polka pozytywnie oceniła wysiłki, jakie na brytyjskich szosach podejmowały jej koleżanki.

– Czuję się usatysfakcjonowana z miejsca na podium. To był nasz cel, aby stanąć na podium i udało nam się to osiągnąć. To był dobry wyścig w tym sensie, że byłyśmy bardzo zaangażowane w zdobycie wspólnego celu i skoncentrowane każdego dnia. Mocno wierzę w to, że jesteśmy w stanie wygrać etap i będziemy próbować to osiągnąć następnym razem. O tym, że w tym tygodniu każda dała z siebie wszystko świadczy to, że Elise zdobyła koszulkę najlepszej góralki, Shari plasowała się w „top 3” na etapach, Mikayla była obecna w ucieczkach, a Alice i Tiffany kontrolowały nasze miejsce w peletonie

– analizowała występ swojej drużyny w Women’s Tour Kasia Niewiadoma.

27-latka wciąż szuka zwycięstwa w tym sezonie. Nie odniosła go w Women’s Tour, ale pomimo to jest z siebie zadowolona.

– Ponownie jestem z siebie zadowolona. Po klasykach znowu czuję się silna i to dodaje mi motywacji przed Tour de France. Na tym mogę budować swoją formę na ten wyścig

– dodała.

Poprzedni artykułTour de Suisse 2022: Gdzie i kiedy oglądać w telewizji?
Następny artykułSaarland Trofeo 2022: Dublet Polaków – Hubert Grygowski przed Michałem Żelazowskim!
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments