fot. LVM Saarland Trofeo

Ależ jazda reprezentantów Polski na ostatnim etapie LVM Saarland Trofeo – zaliczanego do Pucharu Narodów juniorów wyścigu rozgrywanego w Niemczech. Po sukces z trzyosobowej ucieczki sięgnął Hubert Grygowski, drugie miejsce zajął Michał Żelazowski, a peleton przyprowadził 4. na mecie Marek Kapela!

Finałowy odcinek LVM Saarland Trofeo liczył 126,5km i prowadził wokół miasta Gersheim. Po drodze do pokonania było kilka podjazdów, które sprzyjały zawiązaniu się jakiegoś ciekawego odjazdu.

O wynikach Polaków z poprzednich etapów pisałem dziś rano – Michał Żelazowski był bowiem drugi już na odcinku 3b. To jednak nic przy tym co zrobili nasi reprezentanci ostatniego dnia zmagań w LVM Saarland Trofeo – dublet biało-czerwonych w wyścigu zaliczanym do Pucharu Narodów to bowiem duże wydarzenie, za które należą się ogromne brawa dla wszystkich naszych reprezentantów.

Hubert Grygowski (na co dzień Copernicus Toruń) wygrywa ostatni etap, drugie miejsce zajmuje Michał Żelazowski (ścigający się dla włoskiej ekipy Energy Team – Young Bikers ASD) – ten drugi zalicza także awans na 4. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej, którą zgarnia Mathieu Kockelmann (Luksemburg). 4. pozycję na dzisiejszym etapie zajmuje Marek Kapela (nominalnie HRE Mazowsze Serce Polski) – najszybszy w sprincie z dużej grupy.

Wyniki 4. etapu LVM Saarland Trofeo:

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Nareszcie jakiś powiew optymizmu… Jest nadzieja, że za parę lat nie będą zostawać na wiaduktach jak ich starsi koledzy z krajowego peletonu…