Uroczystości pogrzebowe Davide Rebellina odbędą się w piątek 23 grudnia w Lonigo, we Włoszech. Sekcja zwłok przeprowadzona kilka dni temu potwierdziła to, że przyczyną jego śmierci były obrażenia powstałe w wyniku zderzenia z ciężarówką.

Davide Rebellin został potrącony przez kierowcę tira z Niemiec 30 listopada niedaleko Vicenzy podczas jazdy na rowerze. „Dziadek” niewiele wcześniej zakończył karierę, ale kontynuował treningi, aby pozostać w dobrej formie. Prokurator prowadzący dochodzenie w tej sprawie zdecydował o przeprowadzeniu szczegółowej sekcji zwłok. Ta odbyła się 19 grudnia i potwierdziła wszystkie wcześniejsze przypuszczenia. W styczniu śledztwo będzie kontynuowane – dowodami w sprawie są między innymi zmasakrowany rower Rebellina, nagrania z pobliskiego monitoringu i relacje świadków.

Uroczystości pogrzebowe w katderze w Lonigo, gdzie Rebellin wychował się i dostarał, rozpoczną się w piątek 23 grudnia o godz. 10.00.

Rebellin miał 51 lat. Zawodowe kolarstwo uprawiał od 1992 roku. Był srebrnym medalistą IO w Pekinie (2008). W 2004 roku wygrał wszystkie trzy ardeńskie klasyki – Amstel Gold Race, Walońską Strzałę oraz Liège-Bastogne-Liège. W latach 2013-2016 ścigał się w barwach polskiej drużyny CCC.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments