fot. Sprint Cycling

Sergio Higuita (BORA-hansgrohe) utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Nie obyło się jednak bez problemów – Kolumbijczyk na dwa kilometry przed metą ucierpiał w kraksie.

W żółtej koszulce lidera klasyfikacji generalnej, do czwartego etapu Tour de Pologne przystąpił Sergio Higuita, jeżdżący w barwach ekipy BORA-hansgrohe. Kolumbijczyk objął prowadzenie w „generalce” po wczorajszym odcinku, kończącym się na ściance w Przemyślu. Dziś, mimo że na trasie ulokowano wiele podjazdów, o wygranej zadecydował finisz z kilkudziesięcioosobowej grupy.

Zanim jednak doszło do finałowych rozstrzygnięć, kilku zawodników ucierpiało w kraksie na jednym z zakrętów około dwa kilometry przed metą. Wśród nich był lider wyścigu.

– Moje kolano jest obolałe, na szczęście nic nie jest złamane – tylko ból po kraksie

– mówił Sergio Higuita w rozmowie z Naszosie.pl.

– Na zakręcie było trochę kamyków, jeden z kolarzy Cofidisu zaliczył upadek i wszyscy próbowaliśmy wyhamować i go ominąć. Ja wybrałem prawą stronę, ale niestety straciłem kontrolę na rowerem i też się przewróciłem

– dodał.

Do upadku Sergio Higuity doszło w 3-kilometrowej strefie ochronnej, dzięki czemu utrzymał on koszulkę lidera. W klasyfikacji generalnej prowadzi z 4-sekundową przewagą nad Pello Bilbao (Bahrain – Victorious). Do końca wyścigu zostały trzy etapy, w tym czwartkowa indywidualna jazda na czas. W kolejnych dniach Kolumbijczyk będzie starał się dojść do siebie i bezpiecznie dojechać do mety.

– Z powodu bólu kolana nie czuję się komfortowo na rowerze. Postaram się wypocząć i zobaczymy, jak będzie to wyglądało w kolejnych dniach. Chciałbym ukończyć ten wyścig bez upadków, ponieważ jestem skupiony na Vuelta a Espana i chciałbym przyjechać tam w najlepszej formie

– zakończył.

Poprzedni artykułMark Padun: „Serdeczność Tour de Pologne dla Ukrainy porusza mnie”
Następny artykułRui Costa podpisuje roczny kontrakt w Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments