fot. Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux

Mistrz świata z 2013 roku, Rui Costa, przejdzie w nowym sezonie do Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Portugalski weteran będzie pełnił rolę doświadczonego kapitana w belgijskiej formacji. 35-latek podpisał roczny kontrakt.

Od wielu, wielu lat Rui Costa kojarzony może być głównie ze swoim zaskakującym złotym medalem wywalczonym podczas Mistrzostw Świata we włoskiej Florencji. Uproszczenie kariery Portugalczyka do tego jednego sukcesu byłoby jednak sporym błędem, choć faktem jest, że 35-latek większość swojej kariery był raczej oddanym pomocnikiem aniżeli liderem. W swoim dorobku ma jednak takie wyniki jak 3 wygrane w klasyfikacji generalnej oraz 5 etapów Tour de Suisse, 3 triumfy na odcinkach Tour de France czy zwycięstwo w Abu Dhabi Tour (teraz UAE Tour).

Bardzo się cieszę, że mam szansę przyczynić się do sukcesu Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux w przyszłym sezonie. To nowe środowisko zapewni mi nowe możliwości i wierzy w moją wartość jako sportowca. Lojalność, zaufanie i szacunek to wartości, do których zarówno Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, jak i ja przywiązujemy dużą wagę. Chcę pokazać ducha walki do osiągania wspólnych celów i marzę o możliwości odnoszenia nowych zwycięstw. Kolarze tacy jak Rein Taaramäe czy moi byli koledzy z drużyny Alexander Kristoff i Louis Meintjes są świetnymi przykładami, kolarzami, którzy swoje bogate doświadczenie i wielki potencjał przekuli w fantastyczne wyniki w Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. Kolarze z tej drużyny opowiedzieli mi również o swoich „super szybkich” rowerach Cube. Kiedy myślę o moim przyszłym sprzęcie, czuję się jak dziecko otrzymujące nowe zabawki. Bardzo dziękuję zespołowi za wiarę we mnie, jestem przekonany, że będziemy się razem dobrze bawić!

— powiedział po podpisaniu nowej umowy Rui Costa.

Poprzedni artykułSergio Higuita: „Chciałbym ukończyć ten wyścig bez kolejnych upadków”
Następny artykułSzachy na Podkarpaciu – zapowiedź 5. etapu Tour de Pologne 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments