fot. Dariusz Krzywański

Agnieszka Skalniak wygrała pierwszy etap Lotto Belgium Tour. Na prologu okazała się wyraźnie lepsza od drugiej Mieke Kroger.

Belgijski wyścig dla kobiet rozpoczął się od czterokilometrowej czasówki po płaskiej trasie ze startem i metą w Chimay. Na starcie zameldowały się 22 drużyny, w tym reprezentacja Polski w składzie: Agnieszka Skalniak-Sójka, Aurela Nerlo, Karolina Karasiewicz, Natalia Krześlak, Dominika Włodarczyk oraz Kamila Mróz

Zdjęcie

Najlepsza z Polek okazała się pierwsza z wymienionych. Nasza reprezentantka wykręciła na mecie czas 5:25 i na mecie przebić go nie zdołał już nikt. Najbliżej była Mieke Kroger – w dalekiej przeszłości czwarta na mistrzostwach świata, a w tej bliższej, zajmująca 3. miejsce na ostatnim Chrono des Nations. Tyle że nawet Niemka straciła do Polki 3 sekundy, co na tak krótkiej trasie jest dość dużą różnicą.

Zawodniczka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław została więc pierwszą liderką wyścigu. Koszulki będzie bronić na płaskim jak stół 1. etapie i zdecydowanie trudniejszym odcinku dzień później. Tam peleton wjedzie bowiem na rundy, na których znajdują się m.in. Bosberg i Kapelmuur. Nie wiadomo więc, jak zakończy się cały wyścig, ale wiemy, że Skalniak czekają bardzo ciekawe dni.

Wyniki Prologu Lotto Belgium Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułKoronawirus znów torpeduje peleton – zmiany w składach na ostatnią chwilę
Następny artykułEnric Mas zostaje w Movistarze na trzy kolejne lata
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław

Nie wiem jak lach dała się ograc ponownie jeśli nie startowała, Czy wyniki są niekompletne, czy redaktor puścił wodze fanatazji.