fot. Marek Bala / naszosie.pl

Dotychczasowa zawodniczka zespołu CCC-Liv Team Agnieszka Skalniak-Sójka znalazła nowego pracodawcę na sezon 2021. 23-latka będzie się ścigać w barwach drużyny MAT-ATOM Deweloper Wrocław.

Urodzona w Krynicy-Zdroju Skalniak-Sójka dała się poznać kibicom kolarstwa już podczas mistrzostw świata w 2014 roku w Ponferradzie. Wtedy zdobyła ona brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii juniorek. Ten sam sukces udało się jej powtórzyć rok później w amerykańskim Richmond.

Następnie w 2017 roku Agnieszka Skalniak-Sójka ścigała się w kazachskiej Astanie. Potem w sezonie 2018 Polka reprezentowała belgijską drużynę Experza-Footlogix, skąd trafiła do CCC-Liv Team. W ekipie „Pomarańczowych” 23-latka została wicemistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego w 2019 roku. Niestety ostatni pandemiczny sezon nie był dla Agnieszki Skalniak udany, gdyż tylko trzykrotnie stawiła się na starcie wyścigów UCI. Ma ona, jednak nadzieję na to, że w barwach wrocławskiej drużyny MAT-ATOM Deweloper Wrocław czeka ją pełen sukcesów sezon.

Z ogromną motywacja wkraczam w ten rok z nową drużyną MAT-ATOM Deweloper Wrocław. Jest to dla mnie duża zmiana na dobre, miejmy nadzieję że starty odbędą się zgodnie z kalendarzem i będziemy mogli pokazać się z jak najlepszej strony jako zespół. Trzymajcie kciuki

– napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych nowa zawodniczka ekipy MAT-ATOM Deweloper Wrocław.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments