fot. Dariusz Krzywański

Ally Wollaston wygrała 1. etap Lotto Belgium Tour i została nową liderką wyścigu. Kolejny udany występ Agnieszki Skalniak-Sójki nie wystarczył jej do utrzymania koszulki.

Wczorajszy sukces Polki sprawił, że do pierwszego etapu Lotto Belgium Tour to właśnie ona przystępowała z koszulką liderki na plecach. Dobra wiadomość dla niej była taka, że na dzisiejszym płaskim jak stół etapie raczej nikt nie przewidywał większych różnic między poszczególnymi zawodnikami, co oznaczało, przynajmniej w teorii, zwiększenie jej szans na utrzymanie prowadzenia w „generalce”.

Profil trasy:

Pomimo nie najtrudniejszego profilu trasy, od początku było wiadomo, że aby zmaksymalizować szanse na utrzymanie trykotu do ostatniego etapu, zawodniczki reprezentacji Polski będą musiały zachowywać czujność. Nic więc dziwnego, że niemal przez cały czas z przodu peletonu było widać przynajmniej jedną biało-czerwoną koszulkę. Jednym z efektów takiego stanu rzeczy było trzecie miejsce Dominiki Włodarczyk na pierwszym lotnym finiszu dzisiejszego etapu.

Postawa Polek miała wpływ na to, że od peletonu nie zdołała się oderwać żadna klasyczna ucieczka dnia. Oczywiście kolejne zawodniczki próbowały swoich sił, ale koniec końców ich jazda przed peletonem kończyła się najczęściej po kilku kilometrach. Szczególne zasługi nasze reprezentantki miały przy dogonieniu ostatniej z takich akcji na 4 kilometry przed metą. Po tamtej gonitwie kilka zawodniczek próbowało jeszcze odjechać (już zupełnie bezskutecznie), ale sytuacja w końcu się uspokoiła i peleton mógł zacząć przygotowania do finiszu.

Tam liderka polskiej ekipy znów mogła liczyć na niezłe rozprowadzenie, jednak na mecie zdecydowanie uległa Ally Wollaston i Shari Bossuyt. Do mety dojechała na niezłym trzecim miejscu, co niestety nie pozwoliło jej na utrzymanie pozycji liderki. Na tę wskoczyła Australijka, której 10-sekundowa bonifikata za zwycięstwo (Skalniak za 3. miejsce otrzymała 4 sekundy) i bonusy zdobyte na lotnych premiach z nawiązką wystarczyły do przejęcia prowadzenia.

Wyniki 1. etapu Lotto Belgium Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour de France 2022: EF Education-EasyPost znów w nietuzinkowych barwach
Następny artykułNowa grupa SHIMANO 105 Di2 – bezprzewodowa i 12-rzędowa!
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments