Annemarie Worst wygrała ostatni etap Lotto Belgium Tour 2022. Zwycięstwo w całym wyścigu zapewniła sobie jednak Agnieszka Skalniak-Sójka.

Poprzedni etap Wyścigu Dookoła Belgii Polka kończyła z mieszanymi odczuciami. Wprawdzie zajęła na nim trzecie miejsce, ale zwycięstwo i skuteczna walka na premiach Ally Wollaston sprawiły, że musiała oddać Australijce koszulkę liderki. Przed ostatnim etapem strata naszej rodaczki wynosiła 5 sekund. To niedużo, gdy weźmiemy pod uwagę, że dziś z całą pewnością było gdzie odrabiać straty. Upstrzone wzniesieniami, z Bosbergiem i Mur van Geraardsbergen na czele, rundy – takie atrakcje zaplanowali dziś dla zawodniczek organizatorzy wyścigu. Zwycięstwo etapowe na takiej trasie z pewnością byłoby czymś wyjątkowym.

Niestety po nie naszej reprezentantce nie udało się sięgnąć. Ono padło łupem Annemarie Worst. Zawodniczka Plantur-Pura, jadąca w koszulce bardzo przypominającą strój Alpecin-Fenix, pokazała że ma w sobie coś z Mathieu van der Poela. Gdy w samej końcówce ostatniego podjazdu ruszyła przed siebie, nic nie było w stanie jej zatrzymać.

Jeszcze na około 700 metrów przed metą z przodu jechała kilkunastoosobowa grupa – po ataku Holenderki tempo wzrosło, więc i utrzymujących jej koło zawodniczek było coraz mniej. W końcu odpuścić musiały już nawet najwytrwalsze – m.in. posiadaczka zielonej koszulki – Shari Bossuyt i wspominana już tutaj Skalniak.

Do mety dojechała około pięć sekund przed drugą Bossuyt. Podium uzupełniła Anne Van Rooijen. Skalniak zakończyła etap tuż za podium, ale i tak mogła być zadowolona. A nawet przeszczęśliwa, ponieważ w niewielkiej grupce, która przyjechała tuż za samotną zwyciężczynią nie znalazła się dotychczasowa liderka. To oznaczało, że Polka wróciła na pierwsze miejsce w „generalce” i dołączając do znakomitej listy zwyciężczyń tego wyścigu, na której od poprzedniego roku widnieje m.in. nazwisko Lotte Kopecky.

Wyniki ostatniego etapu Lotto Belgium Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułNowy Trek Madone SLR 2023 oficjalnie zaprezentowany!
Następny artykułZapowiedź wyścigu Tour de France 2022 [LIVE]
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments