fot. Getty Images

W poniedziałkowe przedpołudnie poznaliśmy piątą spośród zaproszonych ekip na 79. Tour de Pologne. Na przełomie lipca i sierpnia do Polski przyjadą kolarze norweskiej ekipy Uno-X Pro Cycling Team.

W dniach 30.07-5.08 rozegrana zostanie 79. edycja Tour de Pologne. Więcej o trasie znajdą Państwo w naszym serwisie, natomiast teraz nadeszła pora by przedstawić piątą z zaproszonych ekip. Wcześniej otrzymaliśmy informację o dzikiej karcie dla Alpecin-Fenix, Team Novo Nordisk, Reprezentacji Polski oraz Caja Rural-Seguros RGA.

Uno-X Pro Cycling Team to zarejestrowana w Norwegii drużyna drugiej dywizji, w której znajdziemy kolarzy z dwóch nacji – oprócz zawodników pochodzących właśnie z kraju ze stolicą w Oslo znajdziemy tam także wielu Duńczyków. Wszystko to za sprawą tego, że główny sponsor to sieć stacji paliw obecna właśnie w tych dwóch państwach.

Formację Uno-X Pro Cycling Team możemy oglądać od kilku lat w światowym peletonie, a od sezonu 2020 w drugiej dywizji. Ich celem jest ciągły rozwój i dążenie do World Touru, w którym stale meldują się na listach startowych. Nie dziwi zatem zaproszenie tej ekipy na Tour de Pologne – norweski zespół powinien być bardzo widoczny w każdym terenie, a jego młodzi zawodnicy mogą jeszcze bardziej zbudować swoje nazwiska właśnie na polskich szosach.

Największym talentem w ekipie jest 22-letni Norweg Tobias Halland Johannessen, acz w zespole w tym roku znalazło się miejsce także dla kilku bardziej doświadczonych kolarzy z worldtourową przeszłością. Takową posiada m.in. 26-letni Kristoffer Halvorsen, 27-letni Niklas Eg czy 30-letni Lasse Norman Hansen. Polscy kibice kojarzyć mogą np. Torsteina Træena – zwycięzcę etapowego z Przehyby podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2020.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments