fot. LKS Baszta Golczewo

IV seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym była dość wyjątkowa. Oprócz zawodów w Gostyniu rozegrane zostały bowiem równoległe zmagania w Zamościu, gdzie również w sobotę rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas, a w niedzielę podczas wyścigów ze startu wspólnego.

Raport z wynikami z Gostynia znajdą Państwo w naszym serwisie, zatem pora na podsumowanie zawodów z Zamościa. W sobotę w miejscowości Kalinowice rozegrana została jazda indywidualna na czas w całym przekroju kategorii wiekowych. Wśród orlików całe podium zajęli zawodnicy LUKS Trójki Piaseczno – wygrał Yurii Sherban, drugi był Jan Fijak, a trzecie miejsce to dorobek Adriana Kowalczyka. Startowało… trzech kolarzy.

Jeśli ktoś uważa, że to był absurd to przejdźmy do wyników z kategorii elity kobiet. Tam oglądaliśmy jedynie jedną zawodniczkę, więc zwycięstwo odniosła Kaja Rysz (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław). Jej czas był jednak nieco gorszy od triumfatorki wśród juniorek – pewną wygraną odniosła tam Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Najlepszym juniorem był z kolei Danil Jakovlev (Boras Lewart Team Lubartów).

W kategorii juniorów młodszych wygrał Matvi Khatsynsky (Stajnia Rowerowa Intercars Team). Warto jednak pochwalić frekwencję – tu startowało aż 56 zawodników. Najlepszą juniorką młodszą była Maria Klamut (KS Społem Łódź), młodzikiem Oskar Rybak (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa), a młodziczką Magdalena Polańska (Fundacja Klub Kolarski Agnieszka Skalniak).

Pełne wyniki ze wszystkich sobotnich kategorii z Zamościa

W niedzielę we wspólnym wyścigu elity pań i juniorek po wygraną sięgnęła Kaja Rysz (ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław). Tym razem udało jej się pokonać najlepszą z zawodniczek do lat 18 – w dwójkowym finiszu walczyła z nią Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Trzecia, ze stratą minuty, była Barbara Cywińska (Medisept Mayday Team Lublin), pozostałe 9 kolarek straciło ponad 3 minuty. PEŁNE WYNIKI

Wśród juniorów obejrzeliśmy finisz z 12-osobowej grupy, a triumfatorem został Danil Jakovlev (Boras Lewart Team Lubartów) – był to zatem dla niego udany weekend, podczas którego ustrzelił dublet w Pucharze Polski. PEŁNE WYNIKI

W pozostałych kategoriach triumfowali:

  • juniorzy młodsi – Tymoteusz Zygmunt (GKK OPTY Mazowsze Grodzisk Mazowiecki, wyniki)
  • juniorki młodsze – Nadia Hartman (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa, wyniki)
  • młodzicy – Mateusz Jabłoński (UKS Wygoda Białystok, wyniki)
  • młodziczki – Aniela Augustyniak (Grupa Kolarska Gliwice, wyniki)

Niestety na stronie organizatora nie załączono wyników z wyścigu ze startu wspólnego orlików – LKS Baszta Golczewo pochwaliła się jednak, że po wygraną sięgnął tam ich zawodnik, a był nim Kamil Szymacha. Drugi był Jakub Musialik (Klub Kolarski Tarnovia), a trzecie miejsce zajął Patryk Dąbski (LUKS Trójka Piaseczno).

Poprzedni artykułTour de Pologne 2022: Uno-X Pro Cycling Team z dziką kartą
Następny artykułRichard Carapaz: „Ważne dni dopiero nadejdą”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments