Marta Jaskulska zajęła 7. miejsce w niedzielnym Gran Premio Ciudad de Eibar. Dla 22-letniej Polki to jeden z najlepszych występów w tym sezonie, co potwierdza, że jej kariera zmierza w dobrą stronę.

Więcej o całym wyścigu przeczytają Państwo w naszym podsumowaniu, skupmy się zatem na samym występie młodej Polki. Zawodniczka Liv Racing Xstra długo odpowiadała na ataki najgroźniejszych rywalek, dopiero na ostatnim podjeździe została nieco, przez co finiszowała w drugiej grupie. Tam okazała się być najszybszą, co w ostatecznym rozrachunku dało jej 7. miejsce w całym wyścigu jednodniowym w Kraju Basków.

Próbowaliśmy zabrać się do ucieczki z Terezą, Silke i Katią, ale peleton ich nie puścił. Jeanne i ja zaoszczędziliśmy trochę energii na ostatnią wspinaczkę. Tam Mavi Garcia zaatakowała, a ja próbowałam za nią podążać, ale po prostu pojechała za szybko. Na zjeździe próbowałyśmy dogonić pierwszą grupę, ale niestety przewaga była zbyt duża. W sprincie z drugiej grupy zajęłam 7. miejsce. Byłam dzisiaj także najlepszą młodą zawodniczką i jestem z tego trochę dumna. Nigdy nie czułam się lepiej na podjazdach, więc jestem z dzisiejszego dnia zadowolona

— opowiadała po wyścigu Marta Jaskulska.

Dla Polki to był już 18. dzień wyścigowy w tym sezonie. W worldtourowym Liv Racing Xstra cieszy się dość dobrą pozycją, o czym świadczy chociażby fakt, że w tym roku 22-latkę oglądaliśmy na starcie takich wyścigów jak Strade Bianche, Dwars door Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen, La Flèche Wallonne czy Liège-Bastogne-Liège.