fot. Movistar Team

W Kraju Basków rozegrany został dziś wyścig jednodniowy dla pań – Gran Premio Ciudad de Eibar. Wygrała Olivia Baril z Valcar-Travel & Service, a świetnie spisały się obie Polki obecne na starcie – 7. była Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra), za co otrzymała nagrodę dla najlepszej młodej zawodniczki, a po samotnej ucieczce wśród wyróżnionych za premie znalazła się także Aurela Nerlo ( Massi Tactic Women’s Team).

Wyścig na dystansie 111,1km miał start i metę w mieście Eibar. Na panie czekały 4 duże podjazdy, a w końcówce szosa także się wznosiła. Należało więc spodziewać się ciekawej walki.

Przez pierwsze 50km nie oglądaliśmy żadnego odjazdu, aż do momentu gdy mocnego przyspieszenia spróbowała Aurela Nerlo ( Massi Tactic Women’s Team). Polka szybko zyskała ponad 2 minuty przewagi nad coraz mniejszym peletonem i długo nie dawała za wygraną w walce z zorganizowaną pogonią prowadzoną głównie przez ekipę Team BikeExchange-Jayco.

Aurela ostatecznie musiała skapitulować na 15km przed metą, wówczas najmocniejsze zawodniczki próbowały także ataków. To po nich wykrystalizowała się najpierw czteroosobowa, a następnie licząca 5 kolarek czołówka, która powalczyła o wygraną w całej imprezie. Finisz na swoją korzyść obróciła Olivia Baril i to 24-letnia zawodniczka Valcar – Travel & Service może świętować pierwszą wygraną w karierze.

Świetnie poczynała sobie na trasie także druga z Polek – Marta Jaskulska przyprowadziła ze stratą 25 sekund drugą grupę, co dało jej 7. miejsce w całym wyścigu i wygraną w wśród zawodniczek do lat 23.

Wyniki Gran Premio Ciudad de Eibar:

Nagranie z wyścigu:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments