Foto: Belga Image

Philippe Gilbert (Lotto Soudal) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Na ostatnim etapie najszybszy był Gerben Thijssen (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).

Ostatni etap francuskiego wyścigu rozpoczął się w Ardres, a po niespełna 183 kilometrach kolarze mieli finiszować w Dunkierce. Na początku rywalizacji na kolarzy czekały dwa krótkie podjazdy, a potem trasa stawała się całkowicie płaska.

Po kilku atakach ostatecznie w odjeździe dnia znaleźli się: Alexis Renard (Cofidis), Fabian Lienhard (Groupama – FDJ), Clément Carisey (Go Sport – Roubaix Lille Métropole), Gilles De Wilde (Sport Vlaanderen – Baloise), Juraj Sagan (TotalEnergies), Joris Delbove (St Michel – Auber93), Robert Stannard (Alpecin-Fenix) i Léo Danès (Team U Nantes Atlantique).

Przewaga ucieczki oscylowała wokół trzech minut. Najwyżej w klasyfikacji generalnej plasował się Delbove, który miał tylko 49 sekund straty do Gilberta (Lotto Soudal). Dodatkowo Delbove na lotnych premiach zgarnął osiem bonusowych sekund.

W połowie dystansu duża grupa się naciągnęła i zaczęły się pojedyncze ataki. Ostatnią lotną premię wygrał Renard, a peleton tracił do ucieczki wtedy już tylko 80 sekund. Jako pierwszy z czołówki przez defekt odpadł Stannard.

Z peletonu na kontrę zdecydował się Andrea Mifsud (Nice Métropole Côte d’Azur), ale jego akcja nie trwała zbyt długo. 37 kilometrów przed metą na czele zostali już tylko Renard, Lienhard, De Wilde, Carisey oraz Delbove. Ich przewaga wynosiła 45 sekund.

W dużej grupie pracę wykonywali przede wszystkim kolarze Lotto Soudal. Ostatni kolarze z ucieczki zostali złapani na siedem kilometrów przed metą.

2000 metrów przed metą na solowy atak zdecydował się Maciej Bodnar (TotalEnergies). „Bodi” pięknie kręcił, ale niestety przegrał z mocno rozpędzonym peletonem. Najszybszy okazał się Gerben Thijssen (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux). Kolejne miejsca zajęli Hugo Hofstetter (Team Arkéa-Samsic) i Lorrenzo Manzin (TotalEnergies).

Szósty był Stanisław Aniołkowski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments