fot. Závod míru juniorů/Course de la Paix Juniors

Ostatniego dnia Wyścig Pokoju Juniorów, impreza zaliczana do Pucharu Narodów, ponownie wróciła do Czech. W Terezínie jako pierwszy na mecie zameldował się . Całe zmagania padły łupem Emila Herzoga, a najlepszy z Polaków – Filip Gruszczyński, zajął w klasyfikacji generalnej 22. miejsce, trzecie wśród kolarzy z rocznika 2005.

Ostatniego dnia na zawodników czekał etap ze startem i metą w Terezínie, a na 96km znalazły się rundy i 4-krotny podjazd pod Pohořany. Finisz ulokowany został jednak na płaskim, toteż należało się spodziewać walki najszybszych kolarzy w stawce.

Zdjęcie

O punkt 9:00 rozpoczęły się zmagania w czeskim Terezínie. Na pierwszej lotnej premii samotnie na czele zameldował się Alexy Faure Prost (Francja), na podjeździe uformowała się jednak nowa, dwuosobowa ucieczka w składzie Malte Hellerup (Dania) oraz Colin Savioz (Francja). Na drugiej rundzie dołączył do nich Mees Vlot (Holandia), ale trójka nie miała wielkiej przewagi.

Trzeci i czwarty przejazd przed szczyt podjazdu Pohořany nastąpił już bez ucieczki dnia. Wszystko więc zapowiadało, że o wygranej powalczą sprinterzy, ale na ulicach Terezína zaskoczył ich atak dwójki zawodników. Byli to Federico Savino (Włochy) i Milan Kadlec (Czechy) – właśnie w tej kolejności przecięli linię mety, zaś grupę przyprowadził triumfator sprzed dwóch dni – Estończyk Romet Pajur.

Niestety dopiero na czele drugiej grupy do mety dotarł dziś najlepszy z reprezentantów Polski. Filip Gruszczyński kończy tym samym zmagania w czeskiej etapówce na 22. miejscu w klasyfikacji generalnej – 3. pozycji wśród zawodników z rocznika 2005.

Wyniki ostatniego etapu Wyścigu Pokoju Juniorów:

Poprzedni artykułWyścig Pokoju Juniorów Młodszych 2022: Patryk Goszczurny wygrywa ostatni etap
Następny artykułGran Premio Ciudad de Eibar 2022: Olivia Baril wygrała, dwie Polki z wyróżnieniami
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments