fot. KTK Kalisz

Ostatni etap Wyścigu Pokoju dla juniorów młodszych to była licząca 15km jazda indywidualna na czas. W niej najlepszym okazał się być Polak – Patryk Goszczurny z KTK Kalisz. Cała impreza padła łupem Alessa De Bocka (Isorex Cycling Team), a 7. miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dawid Lewandowski.

Za nami finał zmagań dla kolarzy do lat 17 w czeskiej etapówce. Przed wszystkie 3 dni Polacy odgrywali istotne role w rywalizacji, o czym można było przeczytać w naszym serwisie – tu na temat pierwszych dwóch odcinków, zaś tu o pierwszej części drugiego dnia zmagań.

Wyniki 4. etapu pojawiły się w sieci niezwykle późno, niestety nie były też marzeniem dla polskich kibiców. Co prawda 7. miejsce na odcinku wygranym przez Sennę Remijna zajął Ksawery Adaszak (Reprezentacja Polski), ale w peletonie zabrakło 5. dotychczas w klasyfikacji generalnej Patryka Goszczurnego (KTK Kalisz). Tym samym najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po 4. etapach był Dawid Lewandowski – zajmował 10. pozycję.

Wyniki 4. etapu
Klasyfikacja generalna po 4. etapach

Ostatni dzień zmagań obejmował nie dwa jak dotychczas, a „jedynie” jeden odcinek. Była to jazda indywidualna na czas o długości 15km. Na tej najlepszy czas osiągnął Patryk Goszczurny (KTK Kalisz), a w pierwszej dziesiątce sklasyfikowany został jeszcze Marceli Pera (również KTK Kalisz). Warto nadmienić, że za plecami zwycięzcy znalazło się m.in. całe podium mistrzostw Belgii w tej specjalności.

Całą imprezę wygrał Aless De Bock (Isorex Cycling Team). Na 7. miejsce w końcowym zestawieniu awansował Dawid Lewandowski (reprezentacja Polski, na co dzień Klub kolarski LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Wyniki 5. etapu
Końcowa klasyfikacja generalna

Poprzedni artykułOmer Goldstein: „Jeśli podejdzie się do tego poważnie, można stworzyć naprawdę świetnych zawodników”
Następny artykułWyścig Pokoju Juniorów 2022: Federico Savino z etapem, Emil Herzog z generalką
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments