fot. KTK Kalisz

Za nami pierwszy dzień zmagań w Wyścigu Pokoju dla kolarzy do lat 17. Należy pochwalić dobrą postawę polskich zawodników – na otwierającym zmagania prologu Patryk Goszczurny zajął drugie, a Kacper Mientki piąte miejsce, popołudniu na etapie ze startu wspólnego ten pierwszy ponownie znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Impreza dla juniorów młodszych rozegra się na dystansie 3 etapów + prologu. Pierwszego dnia na młodych zawodników czekało najpierw 1,5km jazdy indywidualnej na czas, którą wygrał Carl Emil Pedersen (Herning Cykle Klub af 1937), a następnie liczący nieco ponad 75km odcinek ze startu wspólnego. Ten drugi padł łupem Jaspera Schoofsa (Acrog- Tormans -Balen BC) – Belg został także nowym liderem całej imprezy.

Z rana świetnie spisali się Polacy. Startujący w barwach KTK Kalisz Patryk Goszczurny zajął 2. miejsce, 5. był Kacper Mientki (reprezentacja Polski), a 12. miejsce zajął Ksawery Adaszak (kadra).

Wyniki prologu

Etap ze startu wspólnego zakończył się z kolei sprintem z 22-osobowej grupy, w której znalazło się dwóch Polaków. 10. był Patryk Goszczurny (KTK Kalisz), a 11. miejsce zajął Dawid Lewandowski (Reprezentacja Polski). Daje im to odpowiednio 5. i 15. lokatę w klasyfikacji generalnej na ten moment rywalizacji.

Wyniki 1. etapu, klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poprzedni artykułWyścig Pokoju Juniorów 2022: Romet Pajur nareszcie zwycięski, Dominik Ratajczak 6.
Następny artykułNad pięknym modrym Dunajem – zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments