fot. Závod míru juniorů/Course de la Paix Juniors

Zwycięstwem Menno Huisinga zakończyły się sobotnie zmagania w ramach Wyścigu Pokoju w kategorii juniorów. Z kolei w stawce kolarzy do lat 17 najlepszy był Anton Louw Larsen, a w pierwszej dziesiątce znalazła się dwójka Polaków – 7. Dawid Lewandowski i 8. Patryk Goszczurny.

Na starszych spośród omawianych zawodników czekał dzisiaj królewski etap z wieloma podjazdami ulokowanymi na dystansie przeszło 120km. Start nastąpił w czeskich Teplicach, meta zaś zlokalizowana została w niemieckim Olbernau. Dużo mniej czekało z kolei na juniorów młodszych – ich etap ze startu wspólnego liczył ledwie 22km.

Na lotnych premiach, podobnie jak w poprzednich dniach, królował reprezentant Luksemburga – Niels Michotte. Miał jednak to szczęście, że rozegrane one zostały na samym początku etapu – później bowiem zaczęło dziać się całkiem sporo, a na Cinovcu jako pierwszy zameldował się Menno Huising (Holandia).

Holender jechał niesamowicie aktywnie i drugą górską premię ponownie przeciął przed główną grupą – jego towarzyszem był Portugalczyk Antonio Morgado. Na trzeciej premii pomiędzy tym duetem pojawił się także Johannes Kulset (Norwegia) – jego kadra była wcześniej widoczna na transmisji jako zaangażowana w pogoń za uciekinierami.

Ostatecznie o wygranej zadecydował finisz z małej grupki, a w nim najsilniejszy był Menno Huising. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Emil Herzog (Niemcy), drugi kolarz na dzisiejszej mecie. Najlepszy z Polaków – Filip Gruszczyński, zameldował się na mecie w grupie wraz z dotychczasowym liderem, na oko na pograniczu drugiej i trzeciej dziesiątki.

Wyniki 3. etapu Wyścigu Pokoju Juniorów:

Jeśli zaś chodzi o rywalizację juniorów młodszych to ich walka trwała jedynie nieco ponad pół godziny, a o wygranej zadecydował finisz z dużego peletonu. Po wygraną sięgnął Duńczyk Anton Louw Larsen (Team Roskilde), a w czołówce zameldowali się 7. Dawid Lewandowski i 8. Patryk Goszczurny – ten drugi zgarnął na lotnym etapie 2 sekundy bonifikaty, czym umocnił się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Kolarz KTK Kalisz jest wysoko nie tylko w tejże, ale i w innych zestawieniach. Zajmuje obecnie 3. pozycję w walce o zieloną koszulkę punktową, z kolei wśród górali 4. jest jadący w barwach reprezentacji Polski Dawid Lewandowski. W kategorii zawodników z rocznika 2006 na 3. miejscu sklasyfikowany jest Nikodem Gwóźdź.

Wyniki 3. etapu Wyścigu Pokoju juniorów młodszych
Klasyfikacja generalna po 3. etapie Wyścigu Pokoju juniorów młodszych

Poprzedni artykułPierwszy galop – zapowiedź 3. etapu Giro d’Italia 2022
Następny artykułMarta Lach: „Myślę, że z każdym wyścigiem staję się silniejsza”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments