fot. materiały prasowe Tour de Pologne

Belgijska drużyna weźmie udział w 79. edycji polskiego wyścigu jako najlepsza drużyna rankingu ProTeams 2021 roku. 

Drużyna Alpecin-Fenix po raz kolejny zajęła czołowe miejsce jako najlepszy ProTeam w światowym rankingu UCI, otrzymując nieobowiązkowe zaproszenia na wszystkie wyścigi WorldTour w 2022 roku. Tour de Pologne jest częścią selekcji dokonanej przez belgijski zespół, prowadzony przez Mathieu van der Poela, znanego z bezpośredniego podejścia do kolarstwa, czyniącego multidyscyplinarność podstawową wartością.

Drużyna Alpecin-Fenix tym sezonie kończy 14 lat, a od czterech lat jest członkiem UCI ProTeam. Liderem w tym składzie bez wątpienia jest Mathieu van der Poel z 7 zwycięstwami w World Tour, zarówno w jednodniowych klasykach jak i na etapach Grand Tourów. Jeśli chodzi o szybkość i moc, Tim Merlier i Jasper Philipsen są z pewnością kolarzami, którzy potrafią powalczyć o najszybsze finisze w sezonie, podczas gdy Guillaume Van Keirsbulck i Julien Vermote odgrywają ważną rolę w klasykach.

Drużyna składa się z wielu utalentowanych zawodników, która w ciągu ostatnich dwóch lat miała okazję pokazać swój potencjał w najlepszych wyścigach na świecie i oczywiście podczas Tour de Pologne, gdzie kolarze zawsze stawiali się zmotywowani i gotowi do jazdy. W 2021 roku, Alpecin-Fenix zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Johnas Rickaert stanął na trzecim miejscu podium pod koniec walki o koszulkę Najlepszego Górala.

Zespół zarządzający Alpecin-Fenix, Christoph & Philip Roodhooft mówią: “W zeszłym roku nasza drużyna w Polsce spisała się dobrze, nasz kolarz ukończył wyścig na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej, a zespół na drugim w klasyfikacji drużynowej. Zajęcie drugiego miejsca jako Pro Team po tygodniu ścigania na poziomie WorldTour z wieloma znanymi kolarzami na liście startowej, było naprawdę godnym uwagi osiągnięciem, które bardzo sobie cenimy.”

Zmiany wprowadzone na trasie polskiego wyścigu etapowego oraz utrudnienia wprowadzone w 79. edycji z pewnością będą dodatkowym bodźcem dla uczestniczących drużyn, co potwierdza kierownictwo Alpecin-Fenix: “Jeśli chodzi o tegoroczną edycję, jesteśmy podekscytowani zaproszeniem do wyścigu po raz drugi z rzędu, po tym jak ponownie wygraliśmy UCI Europe Tour. Pod koniec Tour de Pologne będziemy się ścigać na znanym nam terenie w pięknym regionie, ale równie interesujące będzie odkrycie nowych dróg w innej części kraju. Do wyścigu wystawimy silną drużynę z kolarzami chętnymi do osiągnięcia jak najlepszego wyniku na każdym z siedmiu etapów.” podsumowali Christoph i Philip Roodhooft.

„Drużyna Alpecin-Fenix jest bardzo obiecująca” wyjaśnia Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. „Z roku na rok są coraz lepsi. W 2021 roku, podczas 78. edycji Tour de Pologne, ich kolarze udowodnili, że mają to, czego potrzeba, by rywalizować na najwyższym poziomie i walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej drużyny.”

Dwukrotne wygranie tak ważnej klasyfikacji nie jest przypadkiem. Oznacza niezwykły wysiłek zarówno indywidualny jak i zespołowy oraz nieustanne zaangażowanie w rywalizację z jednymi z najmocniejszych zawodników w pro peletonie.

Do zobaczenia wkrótce podczas 79. edycji Tour de Pologne!

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Ja wiem, że to informacja prasowa, ale wstydziłbym się puścić taki chłam na swojej stronie. Kto to pisał? Czy to jest wgl po polsku xDD? Ile tu jest błędów, żenada XD