fot. Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux

Pół świata zwariowało na punkcie najnowszej gwiazdy erytrejskiego kolarstwa, 22-letniego Biniama Girmaya. Kolarz Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux zajął na premierowym odcinku 2. miejsce, ale skradł sporą część uwagi mediów, a moda na niego zdaje się ciągle rosnąć i rosnąć.

Cóż, tak to już jest – dziennikarze kochają nowości, albowiem pisze się o nich zdecydowanie łatwiej. Można wyliczyć co czynią po raz pierwszy, jakie rekordy mogą pobić, a „kliknięcia” zazwyczaj „zgadzają się”. Nie może zatem dziwić, że niesamowicie napędza się fala zainteresowania młodym Erytrejczykiem, a w jej efekcie wielu chce usłyszeć co Biniam Girmay miał do powiedzenia. Ten bowiem, poza powyższym walorem bycia „czymś nowym” zdecydowanie broni się też aspektem sportowym. Pięknie walczy, notuje ciekawe wyniki, a 2. miejscem na pierwszym etapie Giro d’Italia wprawił w ekstazę całą masę swoich fanów.

Wczoraj ekipa zaskoczyła mnie koszulkami z napisem „Veni, Vidi, Bini”, które odzwierciedlają naszą ambicję wygrywania podczas tego Giro d’Italia. Od pierwszego etapu, w moim pierwszym Wielkim Tourze, byłem już blisko tego osiągnięcia i bardzo się z tego cieszę. Zdobyłem białą koszulkę pod koniec fantastycznego, wspólnego występu i dlatego chcę podziękować moim kolegom z drużyny i personelowi. Rein Taaramäe, który kontrolował ucieczkę i reszcie zespołu, który chronił mnie od samego początku i uczynił finał trudnym dla rywali. Rozpocząłem swój finisz mając do mety ponad 250 metrów i naprawdę włożyłem w to całe serce. Mathieu van der Poel był dziś najsilniejszy, ale czekają na nas kolejne możliwości

— opowiadał po 1. etapie 105. Giro d’Italia Biniam Girmay.

Przed Erytrejczykiem jeszcze wiele szans, bowiem odpowiadać może mu niejeden etap. W dniu wczorajszym pokazał, że zdecydowanie forma się zgadza i należy go zaliczać do grona faworytów na szybkich finiszach w nieco trudniejszym terenie.

Giro d’Italia 2022: kolejność startu ITT

Giro d’Italia 2022: zapowiedź całego wyścigu

Giro d’Italia 2022: oficjalna lista startowa

Giro d’Italia 2022: plan transmisji telewizyjnych

Giro d’Italia 2022: zapowiedź drugiego etapu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments