fot. EOLO-Kometa

Mistrz Węgier w jeździe indywidualnej na czas podpisał właśnie nowy, dwuletni kontrakt z ekipą EOLO-Kometa. Tym samym Erik Fetter z spokojniejszą o przyszłość głową będzie mógł zaprezentować się w węgierskich barwach przed własną publicznością podczas czasówki.

22-letni Erik Fetter związany jest z ekipą Alberto Contadora od początku 2020 roku. Awansował z nią do drugiej dywizji i zostanie w niej przez kolejne przeszło 2 lata – jego nowa umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2024. Najważniejszymi sukcesami w dotychczasowej karierze młodziana są etap Tour du Limousin oraz mistrzostwo krajowe w jeździe indywidualnej na czas – jakże ważna sprawa dla węgierskiego sponsora tytularnego ekipy, firmy Kometa.

Przedłużenie umowy dla utalentowanego młodego kolarza, który jest z nami od wielu lat jest ważnym sygnałem, oznacza to, że pracujemy dobrze. Celem naszego zespołu jest rozwijanie talentu naszych chłopców bez presji czasowej, kreowanie przyszłych mistrzów i trzymanie ich przy sobie. Pozostanie z nami Erika oznacza, że idziemy dokładnie w tym kierunku

— opowiada po prolognowaniu umowy z młodym zawodnikiem Ivan Basso, dyrektor sportowy ekipy EOLO-Kometa.

Węgier będzie miał nie tylko okazję pokazać się przed własną publicznością, ale i zaprezentować trykot mistrza Węgier. To z pewnością będzie szczególne przeżycie, bowiem posiadacz koszulki w wyścigu ze startu wspólnego, Viktor Filutás, nie startuje we włoskim wielkim tourze, a zatem to właśnie Erik Fetter będzie w pewnym momencie prawdopodobnie największym bohaterem narodowym dla mniej zaznajomionych z układem sił w peletonie kibiców. Doping na ulicach stolicy zawodnik EOLO-Kometa ma praktycznie zagwarantowany.

Jestem tutaj w Budapeszcie, zaczynam Giro d’Italia – przeżywam właśnie największą przygodę w moim życiu i trudno sobie wyobrazić coś większego. .Jakie ekscytująco. EOLO-Kometa dała mi wszystko – szansę zostać zawodowym kolarzem i przeżyć tę bajkę, teraz muszę im coś oddać. Zrozumiałem, że we mnie wierzą i że chcą, abym wyrósł na wielkiego kolarza

— powiedział przy okazji przedłużenia kontraktu Erik Fetter.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments