fot. SD Worx

Holenderska drużyna World Tour SD Worx poinformowała, że sponsorująca ją firma o tej samej nazwie przedłużyła kontrakt sponsorski do końca 2026 roku.

– To jest wyjątkowa współpraca. SD Worx jest sponsorem, który bardzo angażuje się w działanie drużyny. Przedłużenie kontraktu bardzo wiele dla nas znaczy. Obdarzenie zaufaniem na kolejne cztery i pół roku jest czymś rzadko spotykanym w kolarstwie. Jednak nasza drużyna jest długoterminowym projektem, bo jeśli chcesz rozwijać młode talenty trzeba mieć na horyzoncie pewną przyszłość. Jesteśmy drużyną numer jeden w kobiecym kolarstwie od sześciu lat i mamy nadzieję to kontynuować przez kolejne cztery i pół roku

– powiedziała menadżerka drużyny SD Worx Erwin Janssen.

Z kolei menadżer ds. sportowych drużyny Danny Stam przyznał, że w obliczu rozwoju kobiecego kolarstwa bezpieczeństwo finansowe na długi okres czasu stało się jeszcze ważniejsze.

– Jeśli masz przed sobą pewne cztery lata, to możesz spokojnie pracować z młodymi zawodniczkami. Ostatnio podpisaliśmy kontrakty z Demi Vollering, Niamh Fisher-Black, Anną Shackley oraz Blanką Vas. Zainwestowaliśmy w nie i teraz będziemy mogli robić tak samo

– powiedział Stam.

Podczas tegorocznej kolarskiej wiosny drużyna SD Worx piętnaście razy stawała na podium oraz zdobyła pięć zwycięstw – w tym w Strade Bianche, Ronde van Vlaanderen oraz Brabanckiej Strzale. Lotte Kopecky i spółka są również liderkami rankingu UCI WWT.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments