fot. Jan Brychta / Grand Prix West Bohemia

Emil Herzog z ekipy Team Auto Eder wygrał Grand Prix West Bohemia po samotnym ataku. Podium uzupełnił jego kolega z zespołu, Romet Pajur, a także reprezentant Polski – Mikołaj Szulik.

W niedzielę juniorzy rywalizowali w czeskim Grand Prix West Bohemia. Trasa wyścigu była pofałdowana i składała się z jedenastu okrążeń, o łącznej długości 133 kilometrów. Start i meta imprezy były ulokowane w Kyšicach. W zmaganiach wzięła udział reprezentacja Polski, w składzie: Mikołaj Szulik, Jakub Jankowski, Franciszek Kocur, Kajetan Wąsowicz, Bartosz Oleksiak i Antoni Muryj, a także SMS Świdnica, w barwach którego zobaczyliśmy: Szymona Maciejewskiego, Pawła Więczkowskiego, Michała Żelazowskiego, Grzegorza Kitkowskiego, Tomasza Listwonia i Mateusza Derenia.

Podobnie jak przed rokiem, rywalizację w czeskim wyścigu zdominowali zawodnicy Team Auto Eder, juniorskiej ekipy BORA-hansgrohe. Impreza zakończyła się niemal identycznym rozstrzygnięciem – triumfował Emil Herzog, z przewagą 3 minut i 40 sekund nad swoim drużynowym kolegą, Rometem Pajurem. W ubiegłorocznej edycji jako pierwszy linię mety przeciął Cian Uijtdebroeks, a drugi był Luis-Joe Lührs – różnica między nimi wyniosła… 3 minuty i 41 sekund.

Kolejnym podobieństwem jest obecność reprezentanta Polski w czołowej dziesiątce. Tym razem na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Szulik, na co dzień ścigający się w UKS Avatar. Polak dojechał do mety w kilkuosobowej grupce – w sprincie uległ jedynie wspomnianemu wcześniej Rometowi Pajurowi. Na solidnej, trzynastej lokacie, linię mety przeciął Paweł Więczkowski (SMS Świdnica).

To kolejny dobry występ polskich juniorów w wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Wcześniej w czołówkach prestiżowych imprez plasowali się między innymi: Hubert Grygowski, Dominik Ratajczak czy Marek Kapela.

Wyniki Grand Prix West Bohemia 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments