fot. Valcar - Travel & Service

Szef RCS Sport Paolo Bellino powiedział podczas wtorkowego spotkania z mediami, że w 2023 roku możliwy jest wyścig Mediolan-San Remo dla kobiet. 

Przypomnijmy, że RCS Sport organizuje wyścigi Giro d’Italia, Il Lombardia oraz Mediolan-San Remo, a także Strade Bianche kobiet i mężczyzn, rozgrywane w ten sam dzień. Teraz pracuje nad tym, aby „La Primavera” była rozgrywana także w wersji dla kobiet.

– Pracujemy nad tym, aby istniał wyścig Mediolan-San Remo dla kobiet, ponieważ uważam, że jest to monument, który powinien być rozgrywany także w kobiecej wersji. Oczywiście nie na aż tak długim dystansie, ale dobrze, żeby był. Mógłby rozgrywać się w tym samym dniu i w takim samym formacie jak Strade Bianche

– powiedział Bellino.

Plany RCS Sport dotyczą również zaangażowania się w Giro d’Italia, które obecnie jest organizowane przez włoską federację kolarską. Paolo Bellino chce, aby wyścigi Giro d’Italia mężczyzn i kobiet miały ze sobą więcej wspólnego.

– Prowadzimy rozmowy z włoską federacją dotyczące możliwości tego, jak miałaby wyglądać nasza współpraca. Chciałbym, aby impreza ta odbywała się na początku czerwca. Musimy dobrze to wszystko zaplanować, by znaleźć miejsce w ciasnym kalendarzu. Myślę, że w ciągu kilku miesięcy będziemy mieli jakieś pomysły dotyczące tego wyścigu. Pomyślałem sobie, że lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy z obecnym organizatorem niż tworzenie nowego wyścigu. Nie chciałbym, żeby Giro kobiet i mężczyzn odbywało się w jednym terminie, ale żeby jeden wyścig następował po drugim

– wyjaśnił szef RCS Sport.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments